Value , η μεγάλη πλάνη του παικτη στοιχήματος

Κατάσταση
Δεν είναι ανοιχτό για περαιτέρω απαντήσεις.
To λάθος που κάνεις είναι ότι υποθέτεις, γιατί δεν ξέρω, ότι η εταιρία θα κάνει τα λάθη ισόποσα προς τα πάνω και προς τα κάτω, δηλ. θα είναι +-3%. Οπότε εσύ στην τύχη, μία θα είσαι + και μία -, άρα θα προσεγγίζεις το 0. Αυτό δεν το ξέρει κανείς! Ούτε καν η εταιρία.
Γι' αυτό καταλήγει πολλές φορές να βλέπουμε άσσους με απόδοση 2,00 και σε μία χρονιά να έχουν εμφάνιση 60%.
Επίσης κάνεις λάθος που προσπαθείς να εξηγήσεις το φαινόμενο τρέχοντας μία προσομοίωση. Το πρόβλημα του Monty Hall το ξέρεις; Έτρεξαν και κει πρόγραμμα για προσομοίωση, αλλά για να αποδείξουν το προφανές, τη θεωρία, όχι το αντίστροφο.
 
Δική μου ευθύνη ότι δεν έχω παρέμβει αλλά δική μου και η απόφαση να σας αφήσουμε να εκφραστείτε όπως θέλετε για να δούμε αν μπορούμε να διαφωνούμε κόσμια. Νομίζω σε σχέση με το παρελθόν οι κουβέντες κρατούν παραπάνω πριν κλειδωθούν ή πέσουν καμπάνες. Πρώτο σημάδι λοιπόν ότι έχουμε βελτιωθεί.
Έχω δει φυσικά αρκετά σημεία που ξεφύγατε κάποιοι, ή δεν διαχειριστήκατε καλά τα επιχειρήματά σας... αλλά ποτέ δεν είναι αργά για να βελτιωνόμαστε. Υπομονή και επιμονή...

Ας πάμε στην πρόταση μου για να πάμε ένα βήμα παραπέρα χωρίς τιμωρίες που έτσι κι αλλιώς δεν τις θέλουμε...

Το πιο ωραίο σε μια συζήτηση είναι να διαφωνούν με επιχειρήματα οι συνομιλητές!
Το πιο άσχημο είναι να ειρωνεύονται επειδή διαφωνούν.

Διαλέξτε και πάρτε πως θα συζητάμε...

Απλά να θυμίσω ότι το 2ο απαγορεύεται στο forum μας.

Τέλος να υπενθυμίσω ότι μια συζήτηση δεν είναι απαραίτητο να καταλήξει σε συμφωνία των δυο πλευρών. Όταν φτάνει στο απροχώρητο, απλά ο καθένας κρατά τα δικά του και προχωράμε παρακάτω. Σκεφτείτε ότι στην επόμενη συζήτηση ενός άλλου θέματος οι διαφωνούντες της προηγούμενης να γίνουν συμφωνούντες στην επόμενη και οι συμφωνούντες της προηγούμενης να γίνουν διαφωνούντες της επόμενης! Έτσι είναι αυτά...

Άντε πάμε να φτιάξουμε τις σχέσεις μας...δεν έχουμε τίποτα να χωρίσουμε εδώ μέσα! Μόνο να κερδίσουμε έχουμε! Από ένα μικρό στοίχημα έως μια δυνατή φιλία!
 
Δική μου ευθύνη ότι δεν έχω παρέμβει αλλά δική μου και η απόφαση να σας αφήσουμε να εκφραστείτε όπως θέλετε για να δούμε αν μπορούμε να διαφωνούμε κόσμια. Νομίζω σε σχέση με το παρελθόν οι κουβέντες κρατούν παραπάνω πριν κλειδωθούν ή πέσουν καμπάνες. Πρώτο σημάδι λοιπόν ότι έχουμε βελτιωθεί.
Έχω δει φυσικά αρκετά σημεία που ξεφύγατε κάποιοι, ή δεν διαχειριστήκατε καλά τα επιχειρήματά σας... αλλά ποτέ δεν είναι αργά για να βελτιωνόμαστε. Υπομονή και επιμονή...

Ας πάμε στην πρόταση μου για να πάμε ένα βήμα παραπέρα χωρίς τιμωρίες που έτσι κι αλλιώς δεν τις θέλουμε...

Το πιο ωραίο σε μια συζήτηση είναι να διαφωνούν με επιχειρήματα οι συνομιλητές!
Το πιο άσχημο είναι να ειρωνεύονται επειδή διαφωνούν.

Διαλέξτε και πάρτε πως θα συζητάμε...

Απλά να θυμίσω ότι το 2ο απαγορεύεται στο forum μας.

Τέλος να υπενθυμίσω ότι μια συζήτηση δεν είναι απαραίτητο να καταλήξει σε συμφωνία των δυο πλευρών. Όταν φτάνει στο απροχώρητο, απλά ο καθένας κρατά τα δικά του και προχωράμε παρακάτω. Σκεφτείτε ότι στην επόμενη συζήτηση ενός άλλου θέματος οι διαφωνούντες της προηγούμενης να γίνουν συμφωνούντες στην επόμενη και οι συμφωνούντες της προηγούμενης να γίνουν διαφωνούντες της επόμενης! Έτσι είναι αυτά...

Άντε πάμε να φτιάξουμε τις σχέσεις μας...δεν έχουμε τίποτα να χωρίσουμε εδώ μέσα! Μόνο να κερδίσουμε έχουμε! Από ένα μικρό στοίχημα έως μια δυνατή φιλία!
Κανόνισε να βγάλουν άκρη και μετά να πρέπει εγώ να τηρήσω την υπόσχεση μου!!!
 
To λάθος που κάνεις είναι ότι υποθέτεις, γιατί δεν ξέρω, ότι η εταιρία θα κάνει τα λάθη ισόποσα προς τα πάνω και προς τα κάτω, δηλ. θα είναι +-3%. Οπότε εσύ στην τύχη, μία θα είσαι + και μία -, άρα θα προσεγγίζεις το 0. Αυτό δεν το ξέρει κανείς! Ούτε καν η εταιρία.
Γι' αυτό καταλήγει πολλές φορές να βλέπουμε άσσους με απόδοση 2,00 και σε μία χρονιά να έχουν εμφάνιση 60%.
Επίσης κάνεις λάθος που προσπαθείς να εξηγήσεις το φαινόμενο τρέχοντας μία προσομοίωση. Το πρόβλημα του Monty Hall το ξέρεις; Έτρεξαν και κει πρόγραμμα για προσομοίωση, αλλά για να αποδείξουν το προφανές, τη θεωρία, όχι το αντίστροφο.

Δεν είναι μόνο αυτό το θέμα πες ότι η αγορά είναι τόσο σίγουρη που πάντα δίνει 2,00 απόδοση και είναι πάντα όντως 2,00. Αν το strike rate που έχει είναι κάτω από 50% τότε θα χάσει και δεν υπάρχει διαχείριση κάβας σε αυτό το κομμάτι γιατί η κάβα θα πάει μηδεν σε βάθος χρόνου. Στα 1000 στοιχήματα με 2,00 απόδοση θα του σκάσει γύρω στις 12 με 14 φορές συνεχόμενες ήττες. Δηλαδή θα πρέπει κάποιος να έχει μία αστείρευτη κάβα η οποία αν το sr δεν είναι 50+ είναι καταδικασμένη κάποια στιγμή σε βάθος χρόνου να πιάσει το μηδέν!

Αυτός κάνει άλλο ένα λάθος, θεωρεί πως αν οι αρχικές του επιλογές είναι λάθος αρκεί να παίζεις τα αντίθετα για να καταλήξει κερδισμένος. Αγνοεί όμως πως τα δεδομένα του SR που έχει και της απόδοσης που παίζει πρέπει σε βάθος χρόνου να επαληθευτούν. Αυτός σου λέει παίξε φίλε και αν τυχόν στα πρώτα πχ 50 στοιχήματα δεις ότι μπαίνεις μέσα παίξε μετά τα αντίθετα και θα κερδίσεις. Δηλαδή δεν γνωρίζει το SR που θα προκύψει απλώς με τέχνασμα θα προσπαθήσει να το επιτύχει. Αμ δε....

Στο καζίνο που έχει το μηδέν η ρουλέτα και κερδίζει το 2,70 δεν έχει μόνο το 2,70 γιατί σαν γάτοι που είναι σου λένε φίλε έχουμε μάξιμουμ όριο πονταρίσματος. Δηλαδή ακόμα και αν κατάφερνε κάποιος να περάσει το σκόπελο του 2,70% που είναι το μηδέν δεν θα καταφέρει να ξεπεράσει ποτέ το σκόπελο του μέγιστου πονταρίσματος οπότε και πάλι είναι σφαγμένος κάποιος από χέρι! Οπότε....

Όφις το δέρμα αποδύεται, την γνώμη δε ουδαμώς!
 
Τελευταία επεξεργασία:
  • Like
Αντιδράσεις: qazdas και fairplay
Δική μου ευθύνη ότι δεν έχω παρέμβει αλλά δική μου και η απόφαση να σας αφήσουμε να εκφραστείτε όπως θέλετε για να δούμε αν μπορούμε να διαφωνούμε κόσμια. Νομίζω σε σχέση με το παρελθόν οι κουβέντες κρατούν παραπάνω πριν κλειδωθούν ή πέσουν καμπάνες. Πρώτο σημάδι λοιπόν ότι έχουμε βελτιωθεί.
Έχω δει φυσικά αρκετά σημεία που ξεφύγατε κάποιοι, ή δεν διαχειριστήκατε καλά τα επιχειρήματά σας... αλλά ποτέ δεν είναι αργά για να βελτιωνόμαστε. Υπομονή και επιμονή...

Ας πάμε στην πρόταση μου για να πάμε ένα βήμα παραπέρα χωρίς τιμωρίες που έτσι κι αλλιώς δεν τις θέλουμε...

Το πιο ωραίο σε μια συζήτηση είναι να διαφωνούν με επιχειρήματα οι συνομιλητές!
Το πιο άσχημο είναι να ειρωνεύονται επειδή διαφωνούν.

Διαλέξτε και πάρτε πως θα συζητάμε...

Απλά να θυμίσω ότι το 2ο απαγορεύεται στο forum μας.

Τέλος να υπενθυμίσω ότι μια συζήτηση δεν είναι απαραίτητο να καταλήξει σε συμφωνία των δυο πλευρών. Όταν φτάνει στο απροχώρητο, απλά ο καθένας κρατά τα δικά του και προχωράμε παρακάτω. Σκεφτείτε ότι στην επόμενη συζήτηση ενός άλλου θέματος οι διαφωνούντες της προηγούμενης να γίνουν συμφωνούντες στην επόμενη και οι συμφωνούντες της προηγούμενης να γίνουν διαφωνούντες της επόμενης! Έτσι είναι αυτά...

Άντε πάμε να φτιάξουμε τις σχέσεις μας...δεν έχουμε τίποτα να χωρίσουμε εδώ μέσα! Μόνο να κερδίσουμε έχουμε! Από ένα μικρό στοίχημα έως μια δυνατή φιλία!

Να κάνω μία απλή παρατηρησούλα; Δεν έχω συναντήσει ποτέ σοβαρό στοιχηματικό σάιτ είτε σε μορφή ιστοσελίδας είτε σε μορφή φόρουμ που να εγγυάται μελλοντικά κέρδη και όσες φορές έχουν υπάρξει τέτοιου είδους κείμενα σε φόρουμ του εξωτερικού αν δεν αποδεικνύονται τα νήματα διαγράφονται. Ολοι λένε είτε δεν εγγυούμαστε μελλοντικά κέρδη με τη παρούσα μέθοδο είτε λένε θα προσπαθήσουμε. Εδώ μπαίνει κάποιος σου λέει έχω βρει την κότα με τα χρυσά αυγά την οποία σας την λέω στην θεωρία, δεν την αποδεικνύω στην πράξη όμως και δεν τρέχει κάστανο. Και εννοείται πως είναι δικαίωμα σας να κάνετε ό,τι θέλετε και να επιτρέπετε ό,τι θέλετε!
 
  • Like
Αντιδράσεις: qazdas, BetLaden και fairplay
To λάθος που κάνεις είναι ότι υποθέτεις, γιατί δεν ξέρω, ότι η εταιρία θα κάνει τα λάθη ισόποσα προς τα πάνω και προς τα κάτω, δηλ. θα είναι +-3%. Οπότε εσύ στην τύχη, μία θα είσαι + και μία -, άρα θα προσεγγίζεις το 0. Αυτό δεν το ξέρει κανείς! Ούτε καν η εταιρία.
Γι' αυτό καταλήγει πολλές φορές να βλέπουμε άσσους με απόδοση 2,00 και σε μία χρονιά να έχουν εμφάνιση 60%.
Επίσης κάνεις λάθος που προσπαθείς να εξηγήσεις το φαινόμενο τρέχοντας μία προσομοίωση. Το πρόβλημα του Monty Hall το ξέρεις; Έτρεξαν και κει πρόγραμμα για προσομοίωση, αλλά για να αποδείξουν το προφανές, τη θεωρία, όχι το αντίστροφο.
Σε περίπτωση που δεν είναι βαλτός και τα εννοεί αυτά που λέει τότε το βασικό λάθος που κάνει και που είναι η πηγή όλου του κακού είναι πως αγνοεί εντελώς ή αμφισβητεί το φαινόμενο της σοφίας του πλήθους. Στην ουσία προσπαθεί να μας πείσει πως το πλήθος είναι ανόητο την στιγμή που συμβαίνει ακριβώς το αντίθετο. Όλα τα άλλα είναι λεπτομέρειες. Γι' αυτό και κάνουμε κύκλους τώρα και έχουμε συμπληρώσει πάνω από 30 σελίδες αθροιστικά.

Εσεις γελάτε γιατί νομίζετε ότι οι 1000 αποδόσεις με τα 1000 αποτελέσματα δεν θα έχουν το ίδιο μηδενικό κέρδος - ζημιά πάντα.

Εγώ γελάω γιατί σκέφτομαι την φάτσα σας αν κάποιος σας το κάνει σε εξελ ή πρόγραμμα :)
Εκατσα και έκανα ένα εξελ με 1000 αποδόσεις !!!! για το αποτέλεσμα των 1000 αλκοτέστ ....

Εβαλα την απόδοση στο 2.0 - 2.0 και στα 1000 γιατί ο μπάτσος μας είπε ότι γενικά οι μισοί μεθάνε, αλλά στο αποτέλεσμα έβαλα όλοι θετικοί γιατί πέσαμε αφού ο τζίγκερ επέστρεψε , ο Δημήτρης μας έκανε γήπεδο και ο Παο πήρε το CL ....

Εκανα τυχαία επιλογή βάσης απόδοσης , και την πρώτη φορά από τα 1000 τέστ τα 541 παίχτηκαν θετικά και τα 459 αρνητικά ... ήταν πολύ πιο ακραίο από όσο περίμενα και έδωσε κέρδος 82 ευρω , αλλά γενικά όταν το ξανακανα φυσικά άλλαζε , το κέρδος ήταν λογικά κοντά στο μηδεν ανα μεσο όρο, όλα μόνο από τύχη.
Πάντως μπραβο ρε blizard, μας έχεις ταράξει στις θεωρίες τόσο καιρό και την πρώτη φορά που όντως πήγες να αποδείξεις κάτι στο excel κατέληξες να αναιρείς την θεωρία σου αποδεικνύοντας το αντίθετο.
 
  • Haha
Αντιδράσεις: qazdas και fairplay
Επειδή είμαι διακοπές δε μπορώ να κάνω παραθέσεις κτλ απλά 2-3 πραγματάκια.

Ο Οπαπ λέει έχει μηδενική γκανιότα στο ΠροΠο (επιμένει) γιατί μοιράζει όλα τα κέρδη, και μετά απορεί γιατί "του την λέω"

Από τη σελίδα του Οπαπ λοιπόν

Διανομή Εισπράξεων & Κέρδη ανά Επιτυχία
Το συνολικό ποσό που διατίθεται ως κέρδος σε κάθε διαγωνισμό σε όλες τις κατηγορίες των επιτυχιών του Α' ΤΥΠΟΥ παιχνιδιού (πρόγνωση των αποτελεσμάτων των 14 αγώνων) ορίζεται σε ποσοστό 53% επί των ακαθάριστων εισπράξεων στον ΤΥΠΟ αυτό μετά την αφαίρεση της αποζημίωσης των πρακτόρων και του ποσοστού που προβλέπεται στο άρθρο 36 του Νόμου 3057/2002 (συνολικά διατίθενται το 41,0432% των ακαθάριστων εισπράξεων) και κατανέμεται στις τρείς κατηγορίες ως ακολούθως:
α)Ποσοστό 48% διατίθεται για τις επιτυχίες της 1ης κατηγορίας (Ι).
β)Ποσοστό 28% διατίθεται για τις επιτυχίες της 2ης κατηγορίας (ΙΙ).
γ)Ποσοστό 24% διατίθεται για τις επιτυχίες της 3ης κατηγορίας (ΙΙΙ).

Λογικά κι ένας που έχει τελειώσει δημόσιο καταλαβαίνει ότι μοιράζει το 100% των...μισών περίπου εισπράξεων. Αν και δεν είναι ακριβώς γκανιότα αυτό (αλλά προμήθεια) δεν ξέρω αν γνωρίζεις πως βγαίνει η γκανιότα, κι αν ξέρεις επίσης πως δεν είναι μηδένικη του σίχαμαν (συγνώμη autocorrect) απλά τείνει προς το μηδέν (οπότε με το δικό σου παράδειγμα με τα απίστευτα μαθηματικά παίζοντας στην τύχη μάλλον θα χάσεις ελαφρώς τελικά. Και το ΠαμεΣτοιχημα έχει μηδενική γκανιότα σε επιλεγμένα ματς (άντε σου ανοίγω τα μάτια να βγάλεις κι εκεί λεφτά).

Ξαναγράφεις αξία δεν έχουν οι άγνωστες λίγκες, τα early odds αλλά μόνο η μηδενική γκανιότα σε πασίγνωστα ματς (τα άλλα λες είναι για τους τίπστερς τους απατεώνες και δεν ξέρω κι εγω τι).

Γιατί λοιπόν ο σίχαμαν (αμάν αυτό το οτοκορέκτ) δέχεται μικρότερα ποσά σε μικρές λίγκες και "λιμιτάρει τοπικά" σε κάποιες κατηγορίες τους παίκτες αφήνοντας τους να παίξουν μόνο σε δημοφιλή ματς; Μάλλον για να τους προστατέψει ε;

Άσχετος, Μη έξυπνος (για να μην κακοχαρακτηρίσω) Επικίνδυνος, δεν ξέρω ποιό από τα 3 σε χαρακτηρίζει καλύτερα, ίσως κέρδιζα αν πόνταρα και στα τρία ποιός ξέρει;
 
Να κάνω μία απλή παρατηρησούλα; Δεν έχω συναντήσει ποτέ σοβαρό στοιχηματικό σάιτ είτε σε μορφή ιστοσελίδας είτε σε μορφή φόρουμ που να εγγυάται μελλοντικά κέρδη και όσες φορές έχουν υπάρξει τέτοιου είδους κείμενα σε φόρουμ του εξωτερικού αν δεν αποδεικνύονται τα νήματα διαγράφονται. Ολοι λένε είτε δεν εγγυούμαστε μελλοντικά κέρδη με τη παρούσα μέθοδο είτε λένε θα προσπαθήσουμε. Εδώ μπαίνει κάποιος σου λέει έχω βρει την κότα με τα χρυσά αυγά την οποία σας την λέω στην θεωρία, δεν την αποδεικνύω στην πράξη όμως και δεν τρέχει κάστανο. Και εννοείται πως είναι δικαίωμα σας να κάνετε ό,τι θέλετε και να επιτρέπετε ό,τι θέλετε!

Φιλε πραγματικά δεν έχω δει ότι είπε κάτι τέτοιο και ούτε αντιλήφθηκα ότι πουλάει κάτι. Ίσως να το είπε και να μην το έχω δει γιατί δεν τα έχω διαβάσει όλα, οπότε κακώς δεν τον επαναφέραμε στην τάξη.
Πανσωστα τα λες και αν έχει εγγυηθεί κέρδη καλύτερα να αναθεωρήσει...
 
  • Like
Αντιδράσεις: Balaton και qazdas
Σε περίπτωση που δεν είναι βαλτός και τα εννοεί αυτά που λέει τότε το βασικό λάθος που κάνει και που είναι η πηγή όλου του κακού είναι πως αγνοεί εντελώς ή αμφισβητεί το φαινόμενο της σοφίας του πλήθους. Στην ουσία προσπαθεί να μας πείσει πως το πλήθος είναι ανόητο την στιγμή που συμβαίνει ακριβώς το αντίθετο. Όλα τα άλλα είναι λεπτομέρειες. Γι' αυτό και κάνουμε κύκλους τώρα και έχουμε συμπληρώσει πάνω από 30 σελίδες αθροιστικά.

επειδή έχω διαβάσει πάνω από 3330 σελίδες στο θέμα
σου λέω με κάθε βεβαιότητα ότι το πλήθος έχει πάντα άδικο
 
Να κάνω μία απλή παρατηρησούλα; Δεν έχω συναντήσει ποτέ σοβαρό στοιχηματικό σάιτ είτε σε μορφή ιστοσελίδας είτε σε μορφή φόρουμ που να εγγυάται μελλοντικά κέρδη και όσες φορές έχουν υπάρξει τέτοιου είδους κείμενα σε φόρουμ του εξωτερικού αν δεν αποδεικνύονται τα νήματα διαγράφονται.

πολλές φορές διάβασα εδώ μέσα πως αν παίζεις σε value bets θα είσαι μακροχρόνια κερδισμένος
αυτό εννοείς εγγύηση για μελλοντικά κέρδη;
 
.και φυσικα δεν αξιζει να ασχοληθει κανεις μαζι σου

-εσύ θα καθορίσεις την αξία του κάθε ανθρώπου?!??!?!?!-

ένα λεπτό
αυτό είναι ΠΟΛΥ σοβαρή προσβολή,δε μπορεί να απαξιώνεις και να υποτιμάς έναν άνθρωπο γιατί έτσι
είναι δυνατόν να επιτρέπονται τέτοιες συμπεριφορές;
και δεν είναι η πρώτη φορά που το συγκεκριμένο μέλος προσβάλει χυδαία άλλα μέλη και μένει ατιμμώρητο
εμένα με έχει αποκαλέσει με τους εξής χαρακτηρισμούς :

Ερτζαν ....πες αυτο το υποκειμενο να μην αναφερει


fairplay

Well-Known Member

Σάββατο στις 4:58 ΜΜ
bilias είπε :
είναι αναγκη να το κάνεις στο θέμα που άνοιξα για να πρωτείνουμε GG αγώνες;
δε μπορείς να χρησιμοποιήσεις τα ΠΜ;
Εδω ο κοσμος καιγεται και το νιμου χτενιζεται .....


χυδαίοι χαρακτηρισμοί που αν είχαν γίνει επώνυμα τώρα θα εισέπραττα αποζημιωσεις για εξύβριση

για αυτή την κατάσταση ευθύνεται προσωπικά ο @Ertzan ο οποίος του έχει δώσει το θράσος
δείτε πως απροκάλυπτα του απευθύνεται προστακτικά

Ερτζαν ....πες αυτο το υποκειμενο να μην αναφερει

fairplay:
Ερτζαν , καλημερα ..
29 λεπτά πριν
fairplay:
Αν εισαι παρων ελα εδω λιγακι που σε θελω


περιληπτικά λοιπόν,έχουμε ένα μέλος που χαλάει το φόρουμ και έναν διαχειριστή που το επιτρέπει

προτείνω να τιμωρηθεί το μέλος για τις χυδαίες προσβολές που έκανε και να απαλλαχθεί ο διαχειρηστής από το ρόλο του γιατί εκ των πραγμάτων ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ

@admin
 
Bilias δεν δέχομαι αυτή την συμπεριφορά ειδικά απέναντι σε moderator.

Αποβάλλεσαι καθώς παρά το ότι είπα αυτά που είπα πιο πάνω εσύ επιδεικτικά συνεχίζεις ανάρμοστα.
 
  • Like
  • Love
Αντιδράσεις: kerkireos και fairplay
επειδή έχω διαβάσει πάνω από 3330 σελίδες στο θέμα
σου λέω με κάθε βεβαιότητα ότι το πλήθος έχει πάντα άδικο
Και άλλες 3330 σελίδες να διαβάσεις δεν μου λέει κάτι. Μου λινκαρες και ένα άκυρο pdf που δείχνει πως μάλλον δεν καταλαβαίνεις αυτά που διαβάζεις ή δεν έχεις την ικανότητα να αντιληφθείς το αν και πόσο σχετίζονται αυτά που διαβάζεις με το στοίχημα.

Το θέμα είναι πως τα prediction markets (όπως το στοίχημα) στην πλειοψηφία τους είναι πολύ αποτελεσματικά ως προς την εκτίμηση του αποτελέσματος είτε το θέλετε μερικοί είτε οχι. Το δοκίμασε ο Galton το 1906. Το έκανε η Pinnacle το 2014 αλλά και το BBC το 2011 σε ντοκυμαντερ (BBC - The Code - The Wisdom of the Crowd στο Youtube). Και στις 3 περιπτώσεις το αποτέλεσμα της πρόβλεψης ήταν κοντά στην πραγματικότητα με αποκλίσεις ~ 1%.

Οπότε ναι, εσείς που είστε μάγκες και πιστεύετε πως, στο σύνολο τους, οι παίχτες κάνουν πάντα λάθη και είναι χαζοί καθίστε και ψάξτε πότε θα ευθυγραμμιστούν τα αστέρια ώστε το συστημικό λάθος στους μεγάλους αγώνες να στρεβλώσει τις αποδόσεις για να πάρετε εσείς τα τρελά τα κέρδη.
 
Bilias δεν δέχομαι αυτή την συμπεριφορά ειδικά απέναντι σε moderator.

Αποβάλλεσαι καθώς παρά το ότι είπα αυτά που είπα πιο πάνω εσύ επιδεικτικά συνεχίζεις ανάρμοστα.


δεν είναι έτσι @BetLaden
ποια συμπεριφορά δε δέχεσαι; την κριτική; γιατί έχουν το αλάθητο οι διαχειριστές;
εγώ από την μεριά μου δε δέχομαι να με προσβάλουν,να κάνω ΠΕΝΤΕ φορές αναφορά και τα σχόλια να μη σβήνονται
ούτε επιδικτός είμαι ούτε ανάρμοστος
ανάρμοστα είναι τα σχόλια που δεν σβήσατε από το μέλος που δε τιμωρήσατε


η συμπεριφορά σου με αφήνει κατάπληκτο
γι αυτό κι εγώ δημιούργησα αυτόν τον λογαριασμό και έστειλα πμ στον @admin και του ζήτησα να δει λίγο την υπόθεση
 
Και άλλες 3330 σελίδες να διαβάσεις δεν μου λέει κάτι. Μου λινκαρες και ένα άκυρο pdf που δείχνει πως μάλλον δεν καταλαβαίνεις αυτά που διαβάζεις ή δεν έχεις την ικανότητα να αντιληφθείς το αν και πόσο σχετίζονται αυτά που διαβάζεις με το στοίχημα.

δε με νοιάζει αν σου λέει ή όχι
είναι πδφ για την ψυχολογία των μαζών
το ότι το θεωρείς άκυρο ...
 
Χαχαχα, η λερναια υδρα του 2019. Οθτε η Κασπερσκυ μαζι με Νορτον και AVG δε σας σωζουν...Χαχαχαχαχα

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
  • Haha
Αντιδράσεις: goal2
πολλές φορές διάβασα εδώ μέσα πως αν παίζεις σε value bets θα είσαι μακροχρόνια κερδισμένος
αυτό εννοείς εγγύηση για μελλοντικά κέρδη;
Απλά έχουν λυσσαξει να με διώξουν από το φορουμ η να φάω μπαν, και να μην ακούγετε τιποτα .... οτι κατσει.

Βέβαια στην προσπάθειά μου να τους αποδείξω ότι αν παίζεις στην τύχη με 0 γκανιότα δεν χάνεις νομίζω είπα μπορείς να παίζεις με 2 λογαριασμούς τα ανάποδα στο μπασκετ και να μην χάνεις, και σε περιπτώσεις 20 πόντων , πχ αν η εθνική μας κέρδιζε με 20 αντι 17 την βραζιλία πριν χάσει, ο στοιχημαν πληρώνει και τους 2 από την τσέπη του, και αυτό κάνει κέρδος.

Ισως το είπα και για τα μπονους κλπ για κέρδος 50 ευρω το μηνα , αλλά ΠΑΝΤΑ τόνιζα ότι πρέπει να παίζουμε τιμια ... και καλά κάνουν αν ψιλιάζονται απατεωνιά που ζητάνε συμβολαιογράφο , ενω εχουν και πλακα όταν βρίζουν τον στοιχημαν απελπισμένα, όσοι χειρότερα για αυτούς τόσο καλύτερα για τους σωστούς παίκτες.

1) Στην προσπαθεια μου να αποδείξω , ότι με 0 γκανιότα και τυχαίο παίξιμο δεν χάνεις , έκανα παράδειγμα με 1000 αποδόσεις , σκέφτομαι να πάρω 1000 πραγματικές και να τις κάνω τυχαία αλλαγή . και πάντα θα βγάζει κοντά στα λεφτά σου .... πλήρη αποτυχία , κανεις δεν μου ειπε τι άλλο θέλει να κανω και τι όρους να βάλω , απλά το απέρριψαν !!!!

Φυσικά δεν καταλαβαν ουτε την λογική των ποσοστών ... (ότι χάνεις από την μια κερδίζεις από την άλλη) ούτε του μοιράσματος του τζίρου (τυχαιο παίξιμο = σωστά μοιρασμένος τζίρος) ούτε τίποτα ....

2) Στην προσπάθεια μου να τους αποδείξω ότι αν παίξεις καλύτερα από την τύχη κερδίζεις , έπρεπε να σπασω την αμυνα τους ότι ποτέ δεν υπάρχει αξία γιατί η απόδοση είναι τέλεια... απόλυτα ίδια με τον τζίρο των παικτών.

Το έβγαλα άτοπο με μαθηματικά , εξαφανίζοντας κάθε λογικό κίνητρο και δυνατότητα , τους έδωσα παραδείγματα με λοττο και προπό που αποδεδειγμένα η μάζα παιζει ρόλο και το λένε όλοι ... και τους τάραξα και στα παραδείγματα , τελευταία προσπάθεια με τον μπατσο , εκεί ελπίζω λιγο ακό,α

ΥΓ
Για να τελειώνουμε , υποστηρίζω με αποδείξεις ότι δεν χανεις αν παιζεις τυχαια , κερδίζεις αν παιζεις για καλα , χάνεις αν παιζεις χειρότερα απο το τυχαιο , η μάζα που χανει θα σε κανει να κερδίσεις αν παίζεις αναποδα ( μιλαμε για το 97% που κανει παρτι σε μεγαλους αγώνες, οπότε ειναι πιο ευκολο) και η αξια ειναι τεραστια λογο της τεράστιας μάζας χαμένων που παίζει χειρότερα από το τυχαιο και χανει.

Ισως κάποια παιδιά που έχουν πραγματικά σκοπό να με σταματήσουν , φοβούνται ότι θα αποκαλύψω κανενα απλό μυστικό με το πως καταλαβαίνεις το έπαιξε η μάζα, θα κερδίζουν όλοι πανέυκολα αφου διαδοθεί , θα χαλάσει αρκετά το σύστημα και εγώ θα βρεθώ νεκρός ....
Η που με προκαλούν δηθεν να δώσω πόσο πλούσιος είμαι με προβλέψεις τρομερές, φοβούνται ότι θα με απαγάγουν ρουμανοι που βλεπουν το φορουμ για λεφτά και έτσι το δούλεμα με προστατέυουν ,

Σας ευχαριστώ για το ενδιαφέρον .... και διαβεβαιώ ότι ΔΕΝ έχω λεφτά, όλοι εδώ είμαστε παικτες που ΨΑΧΝΟΥΜΕ την τεράστια ευκαιρια για σωστό παιξιμο με τις πιθανότητες και την τεραστια αξία υπέρ μας λόγο της μαζας , και αν είχα εκατομύρια από αγορές σαν αυτές χωρίς λιμιτ δεν θα ασχολούμουν να παλευω σαν να κανω μαθημα σε δημοτικό και τα παιδια κανουν φασαρια....

Νομίζω ήρθε η ώρα να χαλαρώσουμε, να μας αφήσετε να ψάχνουμε την ελαχιστη βελτίωση από το τυχαίο παίξιμο ή την κόντρα στους χαμένους , και μην φοβάστε δεν θα αποκαλύψω τρομερά μυστικά και να τα ήξερα, οτι καταλάβει ο καθένας και με προσοχη
 
Τελευταία επεξεργασία:
Χαχαχα, η λερναια υδρα του 2019. Οθτε η Κασπερσκυ μαζι με Νορτον και AVG δε σας σωζουν...Χαχαχαχαχα

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

όχι
σου κάνω επικόλληση απόσπασμα του μνμ που έστειλα στον αδμιν
σε παρακαλω να το κοιταξεις και αν δεις ότι καλως διαγραφηκα θα το δεχτω και δε θα ξανα μπω στο φορουμ
αλλα θεωρω ότι εγινε αδικα γι αυτο και μπηκα στη διαδικασια να δημιουργησω νεο λογαριαασμο και να σου στειλω
 
Οταν με κάνουν και εμενα μπαν ΄έφυγα .... δεν ξέρω αν θα είναι για να με προστατέψουν ή αν απλά η μάζα κάνει κουμάντο και εδω με το γνωστό τρόπο , αλλά η προσφορά μου δεν μπορεί να ξεπεράσει το όριο αυτό σε σχέση με τους "ιδιοκτητες" του φορουμ.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοιχτό για περαιτέρω απαντήσεις.

Προγνωστικά

  • 14:30
    COSMOTE SPORT 1 HD
    • Μπρίστολ Σίτι - Λέστερ
  • 17:00
    COSMOTE SPORT 2 HD
    • Ρέξαμ - Μάνσφιλντ
  • 17:00
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • Νόριτς - Πλίμουθ
  • 19:30
    COSMOTE SPORT 1 HD
    • Μπλάκμπερν - Ίπσουιτς
  • 20:00
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Μπενφίκα - Σάβες
  • 21:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Αλ Έτιφακ - Αλ Αχλί
  • 21:30
    Novasports Start
    • Μπούργος - Εσπανιόλ
  • 22:00
    Novasports 1HD
    • Κάδιθ - Γρανάδα
  • 22:00
    Novasports 2HD
    • Λιλ - Λανς
  • 22:00
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • Γουότφορντ - Λιντς
  • 22:30
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Εστρέλα - Σπόρτινγκ Λισαβόνας
  • 19:30
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • Μπούρσασπορ - Τόφας
  • 19:45
    Novasports 5HD
    • Φενέρμπαχτσε - Άλμπα Βερολίνου
  • 19:45
    Novasports 6HD
    • Μπεσίκτας - Μπουργκ
  • 20:55
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • NBA Action 2023-24 Ε3323
  • 21:30
    Novasports 3HD
    • Λόντον Λάιονς - Παρί
  • 21:30
    Novasports 4HD
    • Ρεάλ Μαδρίτης - Ερυθρός Αστέρας
  • 21:30
    Novasports Prime
    • Βίρτους Μπολόνια - Παναθηναϊκός AKTOR
  • Αύριο 30-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Ιντιάνα Πέισερς - Λος Άντζελες Λέικερς
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 01:05
    • NC State - Marquett
  • 01:35
    Novasports 5HD
    • Gonzaga - Purdu
  • 02:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Σαν Αντόνιο Σπερς - Νιου Γιορκ Νικς
  • 04:30
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 07:15
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • WRC 2024
  • 08:30
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • WRC 2024
  • 09:25
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • WRC 2024
  • 16:00
    COSMOTE SPORT 9 HD
    • Premier Padel Tour 2024
  • 17:00
    ΕΡΤ3
    • Παναθηναϊκός - Μίλων
  • 18:00
    COSMOTE SPORT 9 HD
    • Premier Padel Tour 2024
  • 20:15
    ΕΡΤ3
    • Ολυμπιακός - ΠΑΟΚ
  • 21:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • Αύριο 30-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
Γενική Κουβεντούλα
Βοήθεια Χρήστες
  • Κανένας δεν κουβεντιάζει αυτή τη στιγμή.
  • PANATHA PANATHA:
    Είδες ριπλέι?
  • Ertzan Ertzan:
    ναι
  • PANATHA PANATHA:
    Η Φενέρμπαχτσε επιθυμούσε να πάρει αναβολή το ντέρμπι της 7ης Απριλίου με την Γαλατάσαραϊ για το τουρκικό Super Cup ελέω... Ολυμπιακού, όμως το συγκεκριμένο αίτημά της δεν έγινε αποδεκτό από την ποδοσφαιρική ομοσπονδία της χώρας.
  • PANATHA PANATHA:
    Η ποδοσφαιρική ομοσπονδία της Τουρκίας (TFF) ενημερώσε και τους δύο συλλόγους πως
    αυτό έχει να κάνει με το ότι δεν υπάρχει εναλλακτική ημερομηνία λόγω του φορτωμένου αγωνιστικού προγράμματος των ομάδων.
  • Ertzan Ertzan:
    Θα το έγραφα το πρωί αλλά από το κινητό δεν ήρθε. Οι αλλόθρησκοι όπως ήταν φυσιολογικό είπαν πως δεν θα δεχτούν την αναβολή του αγώνα. Οι δικοί μας έκαναν αίτηση για αναβολή και απότι διάβασα έλεγαν να γίνει ο αγώνας με την λήξη του πρωταθλήματος όμως η Ομοσπονδία που έχει χεστεί πάνω της και ακόμα να βγάλει την απόφαση για τις "τιμωρίες" δεν το έκανε αποδεκτό.
  • Ertzan Ertzan:
    Η Fenerbahce είναι η ομάδα που μάζεψε τους περισσότερους πόντους στην Ευρώπη αλλά δεν το βλέπουν έτσι δεν πειράζει όμως είναι μεγάλος ο θεός
  • PANATHA PANATHA:
    Δειχνει ο ΑΝΤ1 F1 την Κυριακή το πρωι??
  • Ertzan Ertzan:
    Νομίζω μόνο το plus θα το έχει
  • PANATHA PANATHA:
    ρε τα λαμογια....
  • Ertzan Ertzan:
    είχε προσφορά μέσω της ΔΕΗ για 9 μήνες δωρεάν πριν 1 μήνα
  • PANATHA PANATHA:
    ναι το ξερω....
  • PANATHA PANATHA:
    κ μαγνητοσκόπηση το δείχνει ο Αντ1 το ελεύθερο κανάλι στης 17:00
  • PANATHA PANATHA:
    Αγγλία - Βραζιλία 0-0 στο 36......Over 0,5 στο πρωτο μερος
  • PANATHA PANATHA:
    Απόδοσ
    η @31.0
  • M Forum Bot:
    Ο χρήστης MrChow ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Maurice Moss Tips" στο Προγνωστικά Ποδοσφαίρου.
  • Ertzan Ertzan:
    συνεχίζει η προσφορά της ΔΕΗ για Αντέννα plus νομίζω μέχρι 14 Απριλίου
  • Ertzan Ertzan:
    Λίγες μέρες πριν την συνέλευση της Fenerbahce βγήκε στην φόρα η συνάντηση που είχε ο Hugh Dallas με τους διαιτητές και οι συνομιλίες για τον αγώνα Galatasara-Antalyaspor όπου εκεί ο διαιτητής του VAR παραδέχεται πως έκανε λάθος στο πέναλτι που πήρε ο παίκτης της Γαλατσαραϊ όπου στην ουσία το είπε πως "βούτηξε" ο παίκτης στην μικρή επαφή που είχε που δεν ήταν για πέναλτι. Γι'αυτήν την φάση είχε μιλήσει και ο Πρόεδρος μας όπου είπε αυτά που συμβαίνουν και η Ομοσπονδία τον έβγαλε ψεύτη, ωραία πράγματα
  • S Forum Bot:
    Ο χρήστης std157489 ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Φοιτητική Έρευνα για το Λιανικό Εμπόριο" στο Καφενείο.
  • PANATHA PANATHA:
    Μονο ο Τζαβελας θα μπορουσε να φαει κοκκινη καρτα χωρις να παιζει....πραγματικα ειναι ηλιθιο το παιδι...
  • Ertzan Ertzan:
    το είχε παίξει στοίχημα γι'αυτό :p
  • PANATHA PANATHA:
    Πραγματικα απορω....αφου σε καθε ματς ειναι με νευρα γιατι δεν το κοβει το ρημαδι και να ξεκινησει το ψαρεμα....
  • PANATHA PANATHA:
    Σε λιγο θα το καρφωσει ο Φωτης....
  • PANATHA PANATHA:
    Δεν γινονται αυτα....
  • Ertzan Forum Bot:
    Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Κύπελλο IFC#15 Ημιτελικός (30-31/3/2024)" στο Διαγωνισμός I.F.C..
    Ertzan Forum Bot: Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Κύπελλο IFC#15 Ημιτελικός (30-31/3/2024)"...