Μονάδες: 3/10
Απόδοση: 2.00
Αποτέλεσμα: 0-0
Κέρδος: -3 (Lost)

Χωρίς να το αξίζει πήρε το εντός επί της Άσκολι αφού πρώτα η φιλοξενούμενη είχε χάσει ευκαιρίες για πολλά γκολ στο πρώτο ημίχρονο. Σοβαρεύτηκε στην επανάληψη, δεν συνέχισε στον ίδιο ρυθμό η αντίπαλός της και κατάφερε να πετύχει αυτή το γκολ της δεύτερης συνεχόμενης νίκης και να ανέβει στη 2η θέση.

Επιβάλλεται να πάρει και τους σημερινούς τρεις βαθμούς απέναντι στη Βίρτους Εντέλα που όπως όλα δείχνουν θα παλέψει για να κρατηθεί και του χρόνου στην κατηγορία. Η Βίρτους έσωσε τον βαθμό στην έδρα της χάρη σε πέναλτι που κέρδισε στα χασομέρια ισοφαρίζοντας την Ρετζίνα σε 1-1. Κακή εμφάνιση γι ακόμη μια φορά, δείχνει ότι θα ζοριστεί πολύ φέτος. Ένα γκολ στα τρία ματς κι αυτό απ' την άσπρη βούλα, με κάνει να αναρωτιέμαι πως μπορεί να ανταπεξέλθει εναντίον της Φροζινόνε.

Φαντάζομαι πως ο Νέστα θα βάλει γκάζια στους παίχτες του για την εμφάνιση με την Άσκολι, κυρίως αυτή του πρώτου 45 λεπτου και θα τους αναγκάσει να καθαρίσουν το σημερινό με την Εντέλα από νωρίς. Κι αν δεν γίνει από νωρίς, θα γίνει κάποια στιγμή. Η Εντέλα που θα προσπαθήσει να πάρει τον βαθμό εκτιμώ πως δεν θα αντέξει στην ποιότητα της γηπεδούχου και θα παραδοθεί. Η νίκη της Φροζινόνε είναι παραπάνω απ' ότι υπολόγιζα και θα ποντάρω σ' αυτήν.