Απόδοση: 1.54
Αποτέλεσμα: 1-0
Κέρδος: +0 (Draw)

Η πρωταθλήτρια ανοίγει την αυλαία στην έδρα της απέναντι στην Κασίμπασα για την 4η αγωνιστική.

Σε ένα επεισοδιακό παιχνίδι στην έδρα της Καϊσερίσπορ κατάφερε να αποδράσει με τους 3 βαθμούς κερδίζοντας με 3-2.

Βρέθηκε να χάνει στο πρώτο ημίχρονο 1-0 ύστερα από λάθος της άμυνας με το πρώτο μέρος να κλείνει με αυτό το σκορ. Στην επανάληψη έγινε ο κακός χαμός 4 γκολ, 5 αποβολές είχε απόλα το παιχνίδι.

Η Γαλατά βγήκε μπροστά και εκμεταλλεύτηκε την οπισθοχώρηση της Καϊσερί και στο 62 μέσο του var ισοφάρισε από το σημείο του πέναλτι απέκτησε και το αριθμητικό πλεονέκτημα. Στο 72 κέρδισε ακόμα μια αποβολή, και στο 87 βρήκε το 2-1, όμως η Καϊσερί δεν το έβαλε κάτω και στο 90 ισοφάρισε. Είχαμε 9 λεπτά καθυστερήσεις και η πρωταθλήτρια δεν είχε πει την τελευταία της λέξη, αφού κέρδισε ακόμα μια αποβολή στο 98 πήρε την νίκη.

Στο κενό που είχαμε, είχαμε πολλά ενδιαφέροντα. Ο επιθετικός Ντιάγνε ήταν ο τελευταίος που έκλεισε την πόρτα στις μεταγραφές. Επιτέλους ήρθε και ο Φαλκάο που το είχαν κάνει Βραζιλιάνικη σαπουνόπερα. Αν θυμάμαι καλά κάπου 9 εκ θα πάρει τον χρόνο, γνώμη μου? πεταμένα λεφτά και μετά γιατί μας κυνηγάει η Ουέφα με τα οικονομικά.

Είχαμε και άλλα ενδιαφέροντα πράγματα όπως με την τιμωρία του Φατίχ Τερίμ. Ο οποίος Τερίμ μετά τον αγώνα έκανε δηλώσεις σχετικά με την διαιτησία και για την αποβολή 2 διαιτητών φέτος και πως υπάρχει οργανωμένο σχέδιο εναντίον τους . Άτυχη δήλωση θα έλεγα γιατί δεν μπορεί κύριε Τερίμ με αυτούς τους διαιτητές να παίρνεις πρωτάθλημα πέρυσι και φέτος νωρίς νωρίς να έχεις αρχίσει την κλάψα. Αποτέλεσμα? 4 αγωνιστικές έφαγε αλλά έπεσαν στις 3 αγωνιστικές, χάνει το ντέρμπι με την Φενέρμπαχτσε.

Στα αγωνιστικά ο αριστερός εξτρέμ Λίνενς έμεινε εκτός αφού η Γαλατά έχει 15 ξένους παίκτες άρα κάποιος έπρεπε να μείνει εκτός, ο Εμρέ Μορ τιμωρημένος αφού αποβλήθηκε και ο προπονητής Τερίμ και ο βοηθός του Νταβάλα είναι τιμωρημένοι.

Μεσοβδόμαδα ακολουθεί αγώνας Τσάμπιονς Λίγκ με την Κλάμπ Μπριζ εκτός

Στην Κασίμπασα φαίνεται πως φέτος τα πράγματα θα είναι δύσκολα. Φαβορί απέναντι στην Άνκαραγκουτζού ήταν αλλά τελικά έχασε με 1-0 εντός.

Δέχθηκε το γκολ στο 23ο λεπτό, από κει και πέρα πίεσε αλλά δεν κατάφερε να βρει κάποιο τέρμα. Παρότι μπήκε ο Κουαρέσμα στο β μέρος με την εμπειρία του δεν τα κατάφερε.

Έτσι η Κασίμπασα για 10ο παιχνίδι έμεινε χωρίς νίκη στο πρωτάθλημα.

Ξεκάθαρο φαβορί η Γαλατασαραϊ το θέμα είναι με τι ορέξεις θα μπει στον αγώνα. Παρότι δεν θα είναι ο Τερίμ στον πάγκο γνωρίζουν πως η νίκη είναι αναγκαία, ο κόσμος έλεο Φαλκάο θα γεμίσει τις εξέδρες και θα φτιάξει φανατική ατμόσφαιρα. Πιστεύω πως η Γαλατά δεν θα μείνει στην νίκη με 1 τέρμα διαφορά γιατί ξέρουν πως είναι ριψοκίνδυνο αυτό το είδανε και με την Κόνιασπορ όπου το 1-0 έγινε 1-1. Θεωρώ πως θα πάρουν την νίκη με παραπάνω διαφορά έτσι τουλάχιστον θέλω να πιστεύω και γι'αυτό θα τιμήσουμε τον άσσο με -1 Ασιάτικο χάντικαπ όπου σε περίπτωση νίκης της Γαλατά με 1 τέρμα διαφορά έχουμε επιστροφή. Θα το πάρουμε στο 1.54 στην betshop