Κατηγορία: Soccer - Turkey Turkey Super League
Bookmaker: 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα
Απόδοση: 1.75
Αποτέλεσμα: 4-1
Κέρδος: +3 (Won)

Την αυλαία για την 5η αγωνιστική την ανοίγει η Γαλατααραϊ απέναντι στην πρωτοπόρο Κασίμπασα.

Ανώμαλη προσγείωση για τους πρωταθλητές στην έδρα της Τράμπζονσπορ. Κατώτερη των προσδοκιών εμφανίστηκε στον αγώνα με την Τράμπζονσπορ όπου και ηττήθηκε με 4-0. Στο πρώτο ημίχρονο έχανε με 3-0 ενώ αποβλήθηκε και ο επιθετικός μέσος Μπελχάντα με απευθείας κόκκινη. Στην επανάληψη δεν μπορούσε να κάνει πολλά ενώ δέχτηκε και 4ο τέρμα.

Δυσαρεστημένος εμφανώς ο Τερίμ αλλά και προβληματισμένος από την λειτουργία της άμυνας αφού το 3ο γκολ που έβαλε η Τράμπζονσπορ πέρασε ανάμεσα από 4 παίκτες, ενώ σίγουρα έχει παράπονα από τον Μπελχάντα όπου φαίνεται πως στα μέσα της χρονιάς θα αποχωρήσει από την ομάδα.

Στα αγωνιστικά Ο Μπελχάντα είναι τιμωρημένος ενώ ο στόπερ Μαϊκόν είναι αμφίβολος.

Ακολουθεί παιχνίδι για το Τσάμπιονς Λίγκ την Τρίτη εκτός έδρας με την Λοκομοτίβ Μόσχας.

Κανείς δεν περίμενε τέτοια έναρξη από την ομάδα του προπονητή Όζντες. Παρότι έχει μειωθεί το ρόστερ σημαντικά συνεχίζει να κάνει καλή δουλειά ο προπονητής. 4 νίκες σε 4 παιχνίδια και έχει πιάσει κορυφή.

Στον τελευταίο κέρδισε την Άνκαραγκουτζού με 2-1. Παρότι παραλίγο να βρεθεί πίσω στο σκορ από το σημείο του πέναλτι στο 13ο λεπτό προηγήθηκε. Στην συνέχεια προτίμησε περισσότερο να φυλάξει το σκορ, στο β ημίχρονο λίγο πριν την λήξη έκανε το 2-0 ενώ στις καθυστερήσεις δέχθηκε το 2-1.

Χαρούμενος ο Μπεκτές από την μέχρι πορεία της ομάδας, αφού από την αρχή της χρονιάς στόχος ήταν η παραμονή της ομάδας στην κατηγορία όχι πως έχει αλλάξει κάτι όμως αυτή έναρξη δίνει έναν διαφορετικό αέρα.

Στα αγωνιστικά δεν έχει κάποια απουσία.

Η Κασίμπασα έχει κερδίσει 3 φορές την Γαλατασαραϊ και αυτές οι νίκες ήταν εκτός έδρας ενώ μετράει 8 ήττες.

Οι δυο ομάδες έχουν αναμετρηθεί 28 φορές στο πρωτάθλημα ανεξαρτήτου έδρας, η Γαλατασαραϊ έχει 17 νίκες 5 ήττες και 6 ισοπαλίες.

Γαλατασαραϊ και Κασίμπασα μέχρι στιγμής έχουν πετύχει τα περισσότερα τέρματα στο πρωτάθλημα (10).

Σε φόρμα η Κασίμπασα πριν την διακοπή του πρωταθλήματος. Η Γαλατασαραϊ στην έδρα της Τράμπζονσπορ έδειξε πως έχει θέματα στην άμυνα και ο Τερίμ θα πάρει δραστικά μέτρα. Η Κασίμπασα στις 3 νίκες από τα 4 παιχνίδια ήταν και κάπως τυχερή. Στον πρώτο αγώνα του πρωταθλήματος έπαιζε με την Ρίζεσπορ εκτός που ήταν αλλαγμένη με νέα ενδεκάδα και εκμεταλλεύτηκε την εμπειρία της και τα αμυντικά λάθη, στον 2ο αγώνα του πρωταθλήματος έπαιξε με μια Μπασάκσεχιρ που προερχόταν από 120 λεπτά αγώνα στην έδρα της Μπέρνλι ενώ με την Σίβασπορ άντεξε σε μια μεγάλη πίεση και επωφελήθηκε από ατομικά αμυντικά λάθη και στην συνέχεια από αντεπιθέσεις βρήκε τα υπόλοιπα 2 τέρματα. Τώρα έχει απέναντι της την Γαλατασαραϊ που δεν μοιάζει σίγουρα στις προηγούμενες ομάδες έχει δυνατή έδρα και οπαδούς που μπορούν να ασκήσουν μεγάλη πίεση σε οποιαδήποτε ομάδα. Οι παίκτες καλούνται να αποδείξουν πως αυτή η ήττα ήταν μια κακή παρένθεση και πιστεύω πως όχι μόνο θα πάρουν μόνο την νίκη αλλά θα κάνουν και διαφορά. Σε περίπτωση που κερδίσει η Γαλατασαραϊ με 1 τέρμα διαφορά έχουμε επιστροφή, ενώ σε περίπτωση ισοπαλία ή ήττας χάνουμε. Απόδοση 1.75 στην winmasters