Μονάδες: 4/10
Απόδοση: 1.53
Αποτέλεσμα: 1-2
Κέρδος: +1,59 (Won)

Η 23η αγωνιστική για το τουρκικό πρωτάθλημα κλείνει με το ποιό σημαντικό παιχνίδι, αυτό μεταξύ Γαλατάσαράι και Τραμπζονσπόρ. Σε κάκιστη κατάσταση η "Τζι μπομ μπομ" στη 14η θέση και στο +4 απ' τη ζώνη του υποβιβασμού. Και οι τρείς μεγάλες δεν πάνε καθόλου καλά φέτος αλλά η Γαλατάσαράι τα πάει χειρότερα απ' όλες. Από τρεις συνεχόμενες ήττες, οι δύο εντός έδρας και στο πιο πρόσφατο έφαγε τρία γκολ (1-3) μέσα στο γήπεδο της απ' την μέχρι πρόσφατα ουραγό Κασίμπασα κι ενώ είχε προηγηθεί πριν τελειώσει το πρώτο ημίχρονο. Ενδιάμεσα στις δύο εντός ήττες έφαγε τέσσερα (4-2) απ' τη Χατάιασπορ και κάπως έτσι έφτασε να έχει μια νίκη στα τελευταία δέκα. Πολύ γκρίνια στην εξέδρα όπως είναι λογικό και το ματς με την πρωτοπόρο Τραμπζονσπόρ δεν είναι κάτι που θα ήθελε αυτή τη στιγμή.

Η ομάδα της Τραπεζούντας προελάυνει στο πρωτάθλημα, είχε πάρει διψήφια διαφορά απ' τη δεύτερη Κόνιασπορ αλλά οι δύο κολλητές ισοπαλίες μείωσαν τη διαφορά στους εννέα βαθμούς και με παιχνίδι παραπάνω. Πολύ άτυχη στην υποδοχή της Γκιρέσουνσπορ που είχε τον έλεγχο του αγώνα και παρά το ότι βρέθηκε να χάνει στο 68ο λεπτό, έκανε πολλές φάσεις, πίεσε, ισοφάρισε δέκα λεπτά αργότερα και στις καθυστερήσεις έχασε πέναλτι ο Μπακασέτας ο οποίος αστόχησε και στην επανάληψη της εκτέλεσης.

Ντέρμπι είναι, σίγουρα η φανέλα της γηπεδούχου μετράει αλλά Τραμπζονσπόρ σημαίνει γκολ και η άμυνα της Γαλατά έχει δεχτεί 8 γκολ στα τελευταία τρία ματς πρωταθλήματος συν 3 στο κύπελλο που αποκλείστηκε στα πέναλτι απ' τη Ντενιζλίσπορ της δεύτερης κατηγορίας. Μόνο στο 0-0 εντός με τη Μπασάκσεχιρ δεν σκόραρε η Τραμπζονσπόρ στο πρωτάθλημα που ως φιλοξενούμενη έχει σκοράρει σε όλα.

Απέναντι σε αυτή την κακή άμυνα των γηπεδούχων μπορεί να το κάνει εύκολα και η αρχική μου εκτίμηση ήταν συνδυασμός γκολ και διπλή ευκαιρία υπέρ της φιλοξενούμενης αλλά οι καιρικές συνθήκες με τη χιονόπτωση και τις πολικές θερμοκρασίες στην Κωνσταντινούπολη με οδηγούν στο σκέτο ποντάρισμα του Χ2 στο 1.53 της Stoiximan, το οποίο δεν απαιτεί κατάθεση!

.

2024 +0 +0%
All Time 195 9 304 -17.64 -1.07%

-
15 Μαρ 2024
Για λίγες ημέρες σε περιμένει μοναδικός διαγωνισμός με φανταστικά δώρα της Εθνικής Ομάδας Ποδοσφαίρου στο Pamestoixima.gr! Στις 21 Μαρτίου (19:45) η Εθνική Ποδοσφαίρου δίνει ένα κρίσιμο αγώνα στην ... Περισσότερα