Μονάδες: 4/10
Απόδοση: 1.73
Αποτέλεσμα: 1-2
Κέρδος: -4 (Lost)

Για δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι η Γκαζιάντεπσπορ έφυγε αήττητη από μια δύσκολη έδρα όπως η Αντάλιασπορ με σκορ 1-1 ενώ στο τελευταίο εκτός έδρας παιχνίδι της είχε κερδίσει την Άνκαραγκουτζού με 2-1 εκτός.

Ξεκίνησε δυνατά στο παιχνίδι και για την ώρα η Γκαζιάντεπ δείχνει να μην ξέρει να κάνει άμυνα μιας και σε όλα τα παιχνίδια ανεξαρτήτου έδρας έχει δεχτεί γκολ. Έτσι και με την Αντάλιασπορ προηγήθηκε στο 37ο λεπτό ενώ είχε ευκαιρίες να τελειώσει το παιχνίδι δεν άντεξε στην πίεση και στο 84 δέχτηκε την ισοφάριση ενώ λίγο πριν την λήξη του αγώνα είχε και δοκάρι.

Σε ένα κλειστό παιχνίδι η Ντενίζλισπορ κατάφερε να κερδίσει την Ρίζεσπορ εντός με 2-0. Ο αγώνας γενικά δεν είχε ρυθμό όμως η Ντείνζλισπορ κατά κάποιο τρόπο βρήκε την ευκαιρία και στο 84 προηγήθηκε ενώ στις καθυστερήσεις βρήκε και το 2ο τέρμα και καθάρισε

Η Γκαζιάντεπ αυτήν την στιγμή δείχνει πολύ καλή εικόνα προσπαθεί να παίξει ποδόσφαιρο και όσο το δυνατόν πιο γρήγορα να ξεκαθαρίσει την υπόθεση σωτηρία και αν μπορεί να φτάσει και ψηλότερα. Από την άλλη η Ντενίζλισπορ έχει ακριβώς τον ίδιο στόχο αλλά η τακτική της είναι να "χαλάσουμε" το παιχνίδι του αντιπάλου και ότι βγει εξού και τα 3 Άντερ στα τελευταία 3 παιχνίδια. Εδώ θα πάμε με τους γηπεδούχους και την ισοπαλία σε συνδυασμό με το Under 3.5 επιλογή από τον στοίχιμαν