• 16:00

Turkey Gaziantep - Trabzonspor

Δημοσιεύτηκε Σάββατο, 07 Μαρτίου 2020 00:52
Νέο Σχόλιο

Άντεξε για ένα ημίχρονο στην έδρα της Μπασάκσεχιρ η Γκαζιάντεπ που τελικά υπέστη την ήττα με 3-1. Στο πρώτο μέρος είχε δοκάρι και ευκαιρία για να προηγηθεί όμως δεν τα κατάφερε και έμεινε στο 0-0. Στην επανάληψη αποφάσισε να ανοιχτεί περισσότερο και το πλήρωσε με τα τέρματα αρχικά στο 51 και στο 63 βρέθηκε να χάνει, μείωσε προσωρινά στο 72 όμως στο τέλος με τέρμα στο 76 έχασε.

Η ήττα αυτή δεν στεναχώρησε και τόσο τον προπονητή Σουμούντικα μιας και ξέρει τα όρια της ομάδας του και ο στόχος είναι τουλάχιστον να μένουν ασφαλείς.

Η Τράμπζονσπορ αυτήν την στιγμή είναι χάρμα οφθαλμών παίζει ωραίο ποδόσφαιρο προσφέρει θέαμα και τέρματα. Στο Πρωτάθλημα στο τοπικό ντέρμπι με την Ρίζεσπορ αν και έχανε με 1-0 στο ημίχρονο στο β μέρος πήρε μπροστά και πήρε νίκη μεγάλων διαστάσεων με σκορ 5-2.

Μεσοβδόμαδα κέρδισε και την Φενέρμπαχτσε στον πρώτο ημιτελικό με σκορ 2-1. χωρίς να φορτσάρει ιδιαίτερα.

Έτσι τρέχει ένα σερί 8 νικών και 1 ισοπαλία στα τελευταία 9 παιχνίδια.

Η Γκαζιάντεπ αυτό που ήθελε το πήρε δηλαδή να σωθεί, η Τράμπζονσπορ νιώθει πως φέτος είναι όντως η σειρά τους για την κατάκτηση του πρωταθλήματος, έχουν και ένα εξ αναβολής αγώνα με την Μαλάτιασπορ και αν σκεφτούμε πως οι υπόλοιποι διεκδικητές τίτλου έχουν εξίσου ποιο δύσκολες αποστολές πρέπει να πάρει την νίκη οποσδήποτε. Ωραίο το διπλό και σαν απόδοση όπου θα το τιμήσουμε

31 Μάι 2020
Με δυο παιχνίδια συνεχίζεται σήμερα η δράση της 29ης αγωνιστικής της Μπουντεσλίγκα. Στις 16:30, η Γκλάντμπαχ φιλοξενεί την Ουνιόν Βερολίνου. Οι γηπεδούχοι βρίσκονται εντός προνομιούχου τετράδας και ... Περισσότερα