Απόδοση: 2.12
Αποτέλεσμα: 3-1
Κέρδος: +6,72 (Won)

Καλησπέρα,

Απο νίκη προέρχεται η Γκένκ το Σάββατο που επικράτησε με 0-1 στην έδρα της Μουσκρόν και κατάφερε να μπεί στη χρυσή εξάδα των πλέι οφ. Αφού σκαρφάλωσε βαθμολογικά στην έκτη θέση του Βελγικού πρωταθλήματος μεσοβδόμαδα την Τρίτη κατάφερε να πάρει και το εισητήριο για τον τελικό του Βελγικού κυπέλλου όπου νίκησε με 1-0 την Κορτράικ. Πολύ καλό το κλίμα στις τάξεις της ομάδας καθώς και στα αποδυτήρια μεταξύ των παικτών αλλά για να διατηρηθεί στην θέση αυτή θα πρέπει να βελτιωθεί στα εντός όπως και στα εκτός έδρας παιχνίδια που τις απομένουν, τις πέντε αυτές αγωνιστικές για την κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος του Βελγίου. Δυο νίκες, έξι ισοπαλίες και τέσσερις ήττες στα εντός έδρας παιχνίδια της ενω έχει να κερδίσει πάνω απο έξι αγωνιστικές εντός με τα τελευταία έξι να είναι τρείς ισοπαλίες και τρείς ήττες. Καθαρό το ιατρικό δελτίο πέραν των μακροχρόνιων απουσιών της.

Απο ισόπαλο παιχνίδι της προηγούμενης αγωνιστικής έρχεται η Ζούλτε Βάρεγκεμ με αντίπαλο την Οστάνδη με το πρώτο μέρος της αναμέτρησης να ανήκει στη Ζούλτε καθώς είχε τις ευκαιρίες και προηγήθηκε στο 25ο λεπτό της αναμέτρησης αλλά η χαρά κράτησε μόνο 8 λεπτά αφού ήρθε η ισοφάρριση απο την Οστάνδη. Στο δεύτερο ημίχρονο μπήκε νωχελικά παρουσιάζοντας τον κακό της εαυτό και δεν διεκδίκησε κάτι καλύτερο απο την ισοπαλία. Δεύτερη συνεχόμενη ισοπαλία για τη Ζούλτε που λιγοστεύει τις ελπίδες της για την εξάδα καθώς βρίσκεται πλέον στο -6 απο αυτή. Τέταρτο παιχνίδι που παραμένει αήττητη έχοντας δυο νίκες και δυο ισοπαλίες στα τελευταία τέσσερα παιχνίδια της. Τέσσερις νίκες , δυο ισοπαλίες και έξι ήττες μετρά στα εκτός έδρας παιχνίδια της με πέντε αγωνιστικές να παραμένουν για τη λήξη της κανονικής διάρκειας και αν θέλει να παλέψει για την εξάδα πρέπει να κυνηγήσει κάθε ενα απο αυτά. Ομάδα που σκοράρει εκτός έδρας η Ζούλτε καθώς τα στατιστικά μας δίνουν οτι σημείωσε τέρμα σε δέκα απο τα δώδεκα εκτός έδρας της. Για το ιατρικό δελτίο εκτός δίνεται ο ακραίος αμυντικός ΝτέΦο με τέσσερα γκόλ σε εικοσιδύο συμμετοχές αντίστοιχα.

Θα επιλέξω το G/G και Over 2,5 με απόδοση 2.12 απο την Betshop καθώς και οι δυο ομάδες καίγονται για το αποψινό μάτς και θα το κυνηγήσουν μέχρι το τελευταίο λεπτό. Ενα παιχνίδι που λογικά θα ανοίξει νωρίς και οι δυο ομάδες είναι ικανές να το επιβεβαιώσουν.