Απόδοση: 2.30
Αποτέλεσμα: 2-2 (Π.Π)
Κέρδος: +1,30 (Won)

Σπουδαίο παιχνίδι και στην Γένοβα με την ομώνυμη ομάδα να αντιμετωπίζει την Σασουόλο στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής της Serie A στην Ιταλία.
Η Τζένοα αγνοεί τη χαρά της νίκης στα τελευταία τέσσερα παιχνίδια της για το πρωτάθλημα έχοντας δύο ήττες και δύο ισοπαλίες απέναντι σε Σαλερνιτάνα, Βερόνα, Μπολόνια και Φιορεντίνα. Στην τελευταία αναμέτρηση με αντίπαλο την “νεοφώτιστη” Σαλερνιτάνα. Το τελικό 10 δεν αντικατοπτρίζει την πραγματική εικόνα των δύο ομάδων με τους γηπεδούχους να έχουν μόλις μία ευκαιρία θα το παιχνίδι από ένα στημένο με το οποίο και προηγήθηκαν. Βαθμολογικά η Τζένα βρίσκεται στους 5 βαθμούς μετά από 7 αγωνιστικές στο πρωτάθλημα, παραμένοντας πολύ κοντά στην επικίνδυνη ζώνη.

Σε λίγο καλύτερη κατάσταση εμφανίζεται η Σασσουόλο η οποία πάλεψε αρκετά στο εντός έδρας παιχνίδι με αντίπαλο την Ίντερ παρότι ηττήθηκε με 2-1. Το σκορ για τη Σασουόλο έχει ανοίξει με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 22ο λεπτό Μπεράρντι με την ομάδα του Ιντζάγκι να ανεβάζει την απόδοση της στην επανάληψη και να φεύγει με σπουδαίο διπλό. Στα τελευταία πέντε παιχνίδια της ανεξαρτήτως έδρας η Σασουόλο μετράει μόλις ένα τρίποντο, και τέσσερις ήττες.

Τον εαυτό της αδικεί με τις τελευταίες εμφανίσεις η Σασουόλο, η οποία διαθέτει μεγάλη ποιότητα στο ρόστερ της που δεν αντικατοπτρίζεται από τη βαθμολογική συγκομιδή που έχει ως τώρα στο πρωτάθλημα. Από την άλλη η Τζένοα δυσκολεύεται αρκετά να κρατήσει το μηδέν στην άμυνα και με βάση τη λογική δύσκολα θα πάρει κάτι από την αναμέτρηση.

Παρά το ρόσκο θα κρατήσουμε στο διπλό της Σασουόλο σε απόδοση 2,30 στην Stoiximan.