Μονάδες: 3/10
Απόδοση: 2.20
Αποτέλεσμα: 2-1
Κέρδος: +3.6 (Won)

Ξεκίνησε με τον καλύτερο τρόπο Γκόζτεπε στον δεύτερο γύρο του πρωταθλήματος κερδίζοντας την Αντάλιασπορ με 3-0 εκτός.

Δεν δυσκολεύτηκε ιδιαίτερα προηγήθηκε στο 35ο λεπτό λίγο πριν το ημίχρονο έκανε 2 τα τέρματα. Στο δεύτερο μέρος απλά στο 85ο λεπτό "κλείδωσαν" την νίκη και έτσι είχαν μια εύκολη νίκη.

Μεσοβδόμαδα για το Κύπελλο έπαιξε με την Αντάλιασπορ έχοντας χάσει τον πρώτο αγώνα με 3-2 όμως στον επαναλυπτικό δεν κατάφερε να ανατρέψει το σκορ και με το 2-2 δεν συνεχίζει.

Στα μεταγραφικά ενισχύθηκε παίρνοντας τον Πολωνό επιθετικό Βίλτσεκ από την Μπρόντμπι ο οποίος σε 26 αναμετρήσεις σκόραρε 20 φορές.

Στην Μπεσίκτας τα πράγματα δεν πάνε καλά και όπως λέει και το τραγούδι της Χαρούλας Αλεξίου "Όταν παίρνω φόρα φόρα κατηφόρα και ο θεός ο ίδιος δεν με σταματά" έτσι και η Μπεσίκτας έχει πάρει την κατηφόρα. Στα τελευταία 6 επίσημα παιχνίδια σε όλες τις διοργανώσεις μετράει 5 ήττες.

Οι οπαδοί γκρινιάζουν και δικαιολογημένα, μεταγραφική ενίσχυση δεν έγινε και δύσκολα θα γίνει λόγο οικονομικών ζητημάτων και με την Ουέφα και με την Τούρκικη Ομοσπονδία λόγο χρεών.

Στο Κύπελλο ηττήθηκε στην Ερζουρούμσπορ και στους δυο αγώνες με το ίδιο σκορ δηλαδή 3-2. Στον πρώτο αγώνα η δικαιολογία ήταν το κρύο στον δεύτερο αγώνα απλά η Μπεσίκτας ήταν αγνώριστη.

Το τι θα γίνει άγνωστο ο προπονητής Αβτζί δεν ξέρει τι θα κάνει η διοίκηση δεν ξέρει τι θα κάνει την ώρα που τα γράφω αυτά ενώ οι οπαδοί θέλουν το "κεφάλι" του προπονητή, ευκαιρία και γι'αυτούς αφού ο προπονητής Γιαλτσίν είναι ελεύθερος και στην αρχή της σεζόν τον θέλουν.

Φτάνοντας στο διαταύτα. Η Γκόζτεπε είναι σε καλή κατάσταση κάνει τα εγκαίνια του γηπέδου της ενώ η Μπεσίκτας είναι σε ελεύθερη πτώση και αγωνιστικά και ψυχολογικά. Θα πάμε με τους γηπεδούχους με το ασιάτικο χάντικαπ που για την ώρα πληρώνει καλά στο 2,20 στην bet365