Μονάδες: 5/10
Απόδοση: 1.76
Αποτέλεσμα: 1-3
Κέρδος: +3.8 (Won)

Το Αμβουργο υποδέχεται την Στουτγαρδη στο δεύτερο αγώνα των μπαράζ παραμονής της Bundesliga ! Η πρώτη αναμέτρηση έληξε με 3-0 υπέρ της Στουτγάρδης!

Το Αμβουργο εκτός από το βαρύ 3-0 της πρώτης αναμέτρησης έχασε και έναν πολύ σημαντικό παίκτη ενόψει της ρεβάνς , καθώς ο Ανσι Σουχονεν εννέα λεπτά μετά την σέντρα αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα ! Σημαντικά προβλήματα αντιμετωπίζουν και άλλοι παίκτες του Αμβουργου δυσκολεύοντας ακόμη περισσότερο το έργο του Γερμανού τεχνικού Walter Tim!

Στον αντίποδα τώρα η Στουτγαρδη κέρδισε σχεδόν την μισή πρόκριση στη πρώτη αναμέτρηση καθώς αυτό το εύρη 3-0 υπέρ της , δίνει μεγάλη ανάσα στη ομάδα αντιμετωπίζοντας τον δεύτερο  αγώνα που είναι και εκτός έδρας με λιγότερο άγχος ! Στο κομμάτι των απουσιών τώρα εκτός αποστολής παραμένουν οι Μπρέντλοβ καθώς και ο Κασταναρας !

Συνοψίζοντας η αναμέτρηση αυτή ίσως έχει τυπικό χαρακτήρα καθώς αν σκεφτούμε πως το Αμβουργο θέλει 3 γκολ για να στείλει το ματς στην παράταση… παρόλα αυτά θεωρώ πως θα πιέσει αρκετά από την αρχή του παιχνιδιού δημιουργώντας φάσεις για γκολ , από την άλλη πλευρά θα αφήσει και ανοιχτούς χώρους που σίγουρα οι φιλοξενούμενοι θα εκμεταλλευτούν ! Περιμένουμε ανοιχτό παιχνίδι με γκολ και από τις δυο πλευρές! Στο 1.76  από την Stoiximan η απόδοση του  goal/goal & over 2.50 !