Germany Hertha BSC - Union Berlin

Δημοσιεύτηκε Παρασκευή, 22 Μαϊος 2020 17:21
Νέο Σχόλιο

Για την 27η αγωνιστική του Γερμανικού πρωταθλήματος η Χέρτα θα φιλοξενήσει την Ουνιόν, στο τοπικό ντέρμπι του Βερολίνου.

Εντυπωσιακή η Χέρτα στην επανέναρξη του πρωταθλήματος, επιβλήθηκε το Σάββατο το απόγευμα της Χόφενχαϊμ εκτός έδρας με 3-0. Έδειξε για άλλη μια αγωνιστική πως της ταιριάζουν τα εκτός έδρας ματς, μένοντας πίσω από την μπάλα και να έχει στόχο να «χτυπήσει» την αντίπαλο της με αντεπιθέσεις. Μετά από ένα μέτριο πρώτο μέρος, αποδείχτηκε στην επανάληψη άκρως αποτελεσματική στο διάστημα 58΄ - 74΄ κατάφερε να σκοράρει 3 φορές και να πάρει μια σπουδαία νίκη. Με αυτό το τρίποντο έφτασε τους 31 βαθμούς και βρίσκεται στην 11η θέση της βαθμολογίας.

Το πάλεψε η Ουνιόν την περασμένη εβδομάδα κόντρα στην πρωταθλήτρια Μπάγερν αλλά τελικά δεν μπόρεσε να αποφύγει την ήττα με 2-0. Αυτή ήταν που μπήκε πιο δυνατά στο πρώτο δεκάλεπτο αλλά όσο περνούσε η ώρα έδειχνε ανήμπορη να βάλει δύσκολα στην Μπάγερν και όλα έγινα πιο δύσκολα όταν λίγο πριν το ημίχρονο έμεινε πίσω στο σκορ. Στο δεύτερο μέρος ήταν το ίδιο άνευρη μην μπορώντας να φτάσει στην αντίπαλη περιοχή, για να έρθει στο 90΄ το δεύτερο γκολ της Μπάγερν διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα. Με αυτή την ήττα παρέμεινε στους 30 βαθμούς και στην 12η θέση της βαθμολογίας.

Η Χέρτα ξεκίνησε δυναμικά με τον Μπρούνο Λαμπατία στον πάγκο και θέλει απόψε μια ανάλογη συνέχεια, ξεπερνώντας την αδυναμία της στα εντός έδρας παιχνίδια. Η Ουνιόν από την πλευρά της θέλει να επιστρέψει στα θετικά αποτελέσματα που θα της εξασφαλίσουν την παραμονή της μια ώρα αρχύτερα. Ναι η Χέρτα δεν πείθει εντός έδρας αλλά θεωρώ πως είναι ποιοτικότερη ομάδα και έχει τον πρώτο λόγο για την νίκη, σε αναμέτρηση που με δεδομένο τις αμυντικές αδυναμίες και των δύο ομάδων μπορεί να μας δώσει και πολλά γκολ.

Πρόταση : Χέρτα – Ουνιόν 1 & OVER 2,5 με απόδοση 3.81 της Betshop.

30 Μάι 2020
Η 29η αγωνιστική της Μπουντεσλίγκα συνεχίζεται σήμερα με το κυρίως μενού των πέντε αναμετρήσεων. Οι τέσσερις εξ’ αυτών διεξάγονται στις 16:30, μόνο το ματς Μπάγερν – Φορτούνα είναι ορισμένο για τις ... Περισσότερα