• 16:30

Germany Hoffenheim – Dortmund

Παρασκευή, 16 Οκτωβρίου 2020 14:55

Για την 4η αγωνιστική του Γερμανικού πρωταθλήματος η Χόφενχαϊμ υποδέχεται την Ντόρτμουντ.

Μπορεί η Χόφενχάιμ να προερχόταν από μεγάλη νίκη επί της Μπάγερν αλλά μάλλον προσγειώθηκε απότομα την περασμένη αγωνιστική στην Φρανκφούρτη. Παρά το γεγονός πως προηγήθηκε στο σκορ στο 14΄, στην επανάληψη έμεινε από δυνάμεις και με γκολ που δέχτηκε στο 54΄ και στο 71΄ διαμορφώθηκε το τελικό 2-1 και γνώρισε την πρώτη της ήττα στο πρωτάθλημα. Με αυτό το αποτέλεσμα παρέμεινε στους 6 βαθμούς μετά από 3 αγωνιστικές και βρίσκεται στην 6η θέση της βαθμολογίας.

Έβγαλε αντίδραση η Ντόρτμουν μετά την ήττα εκτός προγράμματος στο Άουγκσμπουργκ. Υποδέχτηκε την Φράιμπουργκ και επιβλήθηκε άνετα με 4-0 μετά από αρκετά καλή εμφάνιση. Άνοιξε το σκορ με την συμπλήρωση μισής ώρας παιχνιδιού και το δεύτερο γκολ της με το ξεκίνημα της επανάληψης «κλείδωσε» ουσιαστικά το τρίποντο. Στην συνέχεια χωρίς να δυσκολευτεί ιδιαίτερα βρήκε δύο ακόμα τέρματα διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα. Με αυτό το τρίποντο η Ντόρτμουντ έφτασε τους 6 βαθμούς, έναν μόλις λιγότερο από τις ομάδες της κορυφής.

Αμφίρροπη αναμέτρηση ανάμεσα σε δύο ποιοτικές ομάδες. Η Χόφενχαϊμ θέλει να βγάλει αντίδραση μετά την ήττα της προηγούμενης αγωνιστικής ενώ η Ντόρτμουν ξέρει πως αν θέλει να διεκδικήσει τον τίτλο πρέπει να περιορίσει όσο το δυνατόν περισσότερο τις απώλειες βαθμών. Περιμένω αναμέτρηση με γρήγορο ρυθμό και πολλές φάσεις, με την ποιότητα που διαθέτουν αμφότερες μπορούν μας χαρίσουν πολλά γκολ.

Διοργ. Αγώνας Σημ. Αποδ. Μον.
New England Revolution - Philadelphia Union ( Να σκοράρουν και οι δύο ομάδες στο πρώτο ημίχρονο) NAI new GG 3.70 6/10

infobeto forum Bet της πλάκας coria Σήμερα 15:09
infobeto forum Διαγωνισμός Champions League: Επιστρέφει με τεράστιο ενδιαφέρον Siomos1 Σήμερα 14:42
infobeto forum Σκορ 1-1 Eric Castel Σήμερα 14:36