Κατηγορία: Soccer - Korea South K- League 1
Αποτέλεσμα: 2-0
Κέρδος: +6.96 (Won)

Γήπεδο: Στάδιο Γεονγιού (Γεονγού)

Γιεονμπούκ (Θέση 2η Ν.12-Ι.7-Η.4 Τέρμ.42-23)

Έχασε μεγάλη ευκαιρία να παραμείνει κοντά στην κορυφή. Αν και η εικόνα της ήταν μέτρια, σε σχέση με άλλα παιχνίδια, είχε την ευκαιρία της να πάρει τους τρεις (3) βαθμούς της νίκης, να ο πρώτος σκόρερ της Iljutcenko S.(E.23συμ./11γκολ/4ασσίστ), δεν έχανε προ κενής εστίας το γκολ στο 80'. Τώρα επιστρέφει στην έδρα της και θέλει την νίκη, για να μην απομακρυνθεί και άλλο από την 1η θέση. Οι 5αδα του πρώτου σκόρερ και των  Kyo-Won Han(E.16συμ./8γκολ/1ασσίστ), Gustavo (E.19συμ./7γκολ/5ασσίστ), Seung-Ki Lee (Μ.19συμ./3γκολ/4ασσίστ) και Bo-Kyung Kim (E.19συμ./1γκολ/8ασσίστ) αυτών των παιχτών κάνουν όργια μαζί και καμία αμυντική λειτουργία δεν τους σταματάει. Απόντες για σήμερα οι Barrow M. (E.16συμ./3γκολ/2ασσιστ) και Sung-You Lee (E.8συμ./1γκολ).

Ποχανγκ (Θέση 3η Ν.9-Ι.8-Η.7 Τερμ.27-26)

Δεν έπαιξε καλά. Και πρέπει να λέει ευχαριστώ που εν τέλει δεν έχασε. Βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 30'. Στη συνέχεια έμεινε με παίχτη λιγότερο λόγο της αποβολής του Palacios M.(E.18συμ.) στο 39'. Όμως σε μια κόντρα επίθεση στις καθυστερήσεις κατάφερε να ισοφαρίσει. Στη συνέχεια βρέθηκε ξανά πίσω στο σκορ νωρίς στο 2ο μέρος, αλλά η Σεούλ φάνηκε να την υποτιμάει και κατάφερε να βρει ακόμα ένα γκολ. Στις καθυστερήσεις η Σεούλ έχασε πέναλτι και το ματς έληξε 2-2. Δεν μπορεί να πει κανείς ότι είναι ομάδα σταθερότητας. Μάλιστα η εικόνα της με την επανέναρξη του πρωταθλήματος δεν είναι καλή. Πλην του τιμωρημένου θα απουσιάσει και ο Min-Kyo Song (Ε.16συμ./7γκολ).

Οι γηπεδούχοι είναι καλύτεροι, ποιοτηκοτεροι και έχουν πλάνο στον αγώνα τους. Δεν μπορεί να είναι ξανά τόσο άτυχοι και άστοχοι. Οι φιλοξενούμενοι νίκησαν πέρυσι με 0-1 από καθαρή τύχη. Φέτος δεν τους βλέπω καλά, όντας χειρότεροι από τότε και σε χειρότερο αγωνιστικό timing. Άσσος.

W W W L L L L L L L

Οι προτάσεις μου αφορούν αγώνες ποδοσφαίρου και συγκεκριμένα από τον χώρο της Λ.Αμερικής και την Ν.Κορέα.

Επίσης προτάσεις δίνονται και για το άθλημα του Χόκεϊ επί πάγου.

Και όπως έχω πει πάντα το καλύτερο bet είναι το live-bet!!