Κατηγορία: Soccer - Turkey Turkey Super League
Μονάδες: 2/10
Απόδοση: 3.85
Αποτέλεσμα: 4-1
Κέρδος: -2 (Lost)

Δείχνει να περνάει ένα μίνι ντεφορμάρισμα η Κασίμπασα αυτόν τον καιρό. Αν και δεν έπαιξε άσχημα ηττήθηκε στην έδρα της Κόνιασπορ με 3-2. Στο πρώτο μέρος δεν έδειξε κάτι. Στην επανάληψη παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ ισοφάρισε αρχικά στην συνέχεια προηγήθηκε όμως τελικά η πίεση που δέχτηκε δεν άντεξε.

Το μίνι ντεφορμάρισμα οφείλεται και λίγο στις χαμένες ευκαιρίες και ειδικά από το σημείο του πέναλτι που χάνει τα τέρματα.

Μεσοβδόμαδα είχαμε θέμα με τον Αιγύπτιο Τρεζεγκε ο οποίος ουκ ο λίγες φορές απασχόλησε και το καλοκαίρι τον σύλλογο με τα θέλω να φύγω και τελικά θα μείνω. Κάτι αντίστοιχο είχαμε και τώρα που τελικά όμως λύθηκε το θέμα και είναι στην διάθεση του προπονητή.

Στην Μπεσίκτας τα πράγματα δεν πάνε καλά και είναι αλήθεια. Απέναντι στην Τράμπζονσπορ μπροστά στο κοινό της ήθελε την νίκη και να μειώσει την διαφορά από την κορυφή (-9) όμως δεν τα κατάφερε. Βρέθηκε πίσω στο σκορ στο πρώτο μέρος με 2-0 στην επανάληψη ήταν καλύτερη και το μόνο που κατάφερε τελικά ήταν να ισοφαρίσει στα τελευταία βέβαια αν είχε χρόνο μπορεί να έπαιρνε την νίκη. Μέχρι να φτάσει στην ισοφάριση κινδύνεψε είναι η αλήθεια.

Στα αγωνιστικά η αγωνιστική πτώση συνεχίζεται κάποιοι παίκτες δεν δίνουν αυτό που περιμένει ο σύλλογος και μετά τον αμυντικό Πεπε στην διακοπή τουλάχιστον μπορεί να έχουμε και άλλες αποχωρήσεις.

Έτσι όπως έχουν γίνει τα πράγματα ντέρμπι θα το χαρακτηρίζαμε το παιχνίδι η Κασίμπασα ναι μεν προβληματίζει τελευταία όμως σκοράρει, από την άλλη και η Μπεσίκτας μπορεί να μην κάνει το τέλειο παιχνίδι όπως πέρυσι και αυτή δεν τα βάζει κάτω και αυτή σκοράρει. Σαν σημείο δύσκολα βρίσκεις μια Μπεσίκτας στο 2.40 όμως πιο πιθανό να γίνει μοιρασιά το παιχνίδι και θα πάμε με μικρό ποντάρισμα στην ισοπαλία που το βρίσκουμε στο 3.85 στην Pamestoixima.gr