• 18:00

Turkey Kasimpasa - Fenerbahce

Δευτέρα, 04 Ιανουαρίου 2021 11:56

Κλείνει η 16η αγωνιστική με το παιχνίδι Κασίμπας-Φενέρμπαχτσε

Πάλεψε απέναντι στην περσινή πρωταθλήτρια Μπασάκσεχιρ η Κασίμπασα και στο τελευταίο παιχνίδι της για το 2020 παίρνοντας ισοπαλία 2-2 εκτός έδρας.

Στο πρώτο ημίχρονο μπορεί τα πράγματα να πήγαν στραβά αφού βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 26 όμως ισοφάρισε στο 37, έμεινε με παίκτη λιγότερο στο 42. Στο δεύτερο μέρος ενώ περίμεναν όλοι το πόσο θα αντέξει τελικά προηγήθηκε στο 84 όμως λίγο πριν την λήξη ισοφαρίστηκε έτσι το παιχνίδι άφησε μια γλυκόπικρη γεύση.

Εντός έδρας καλός ο απολογισμός αφού σε 7 αναμετρήσεις μετράει 4 νίκες 2 ισοπαλίες και 1 ήττα.

Δεν πήγαν όπως τα περίμεναν στην Φενέρμπαχτσε για το 2020. Παρότι έκανε ηχηρές κινήσεις δεν έχει βρεθεί ακόμα η χημεία στην ενδεκάδα που θα πάει την ομάδα μπροστά.

Στο τελευταίο παιχνίδι με την Μπασάκσεχιρ κέρδισε 4-1 έτσι έκλεισε θετικά η χρονιά όμως το σκορ μόνο πραγματικό δεν είναι. Αρχικά βρέθηκε πίσω στο σκορ πριν το 10 λεπτό ακόμα και από το 12ο λεπτό έπρεπε να παίζει με παίκτη λιγότερο όμως είχε την εύνοια του διαιτητή, ισοφάρισε πριν το ημίχρονο, βέβαια μέχρι εκεί θα μπορούσε να χάνει με περισσότερα τέρματα κάτι που δεν έγινε.

Στην επανάληψη η «σφαγή» της Μπασάκσεχιρ συνεχίστηκε με αποτέλεσμα να προηγηθεί και να πάρει την νίκη με 4-1 και κάπως έτσι έκλεισε η χρονιά.

Για την σημερινή αναμέτρηση έχουμε επιστροφές. Επιστρέφει ο Πέλκας, ο Βαλένσια που ήταν θετικός στον κορονοϊό όμως εκτός παραμένει ο στόπερ Αζίζ που τελευταία ήταν πιο σημαντικός σε θέμα απόδοσεις από τους άλλους στόπερ.

Την περασμένη αγωνιστική είχε ρεπό

Θέλουν να αφήσουν όλα πίσω τους στην Φενέρ το 2020 και να ξεκινήσουν με το δεξί και απέναντι στην Κασίμπασα που ναι μεν τα πήγε καλά απέναντι στην Μπασάκσεχιρ τελευταία η απόδοση τους δεν είναι και η καλύτερη. Θα πάμε με το διπλό

Αγώνας: Kasimpasa - Fenerbahce
Κατηγορία: Turkey
Ημερομηνία: Δευτέρα, 04 Ιανουαρίου 2021 18:00
Σημείο: 2
Μονάδες: 5/10
Απόδοση: 1.80
Bookmaker: 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα
Αποτέλεσμα: 0-3
Κέρδος: +4 (Won)
W W L L W L
2021 3 3 -1.24 -5.17%
All Time 606 56 446 +14.37 +0.32%

-

To infobeto διοργανώνει 3 νέους μεγάλους διαγωνισμούς για το Champions League, το Ελληνικό πρωτάθλημα και την Euroleague!