• 20:00

Denmark Lyngby – FC Copenhagen (Να σκοράρει η Κοπεγχάγη και στα 2 ημίχρονα)

Δευτέρα, 22 Φεβρουαρίου 2021 15:35

Για την 17η αγωνιστική της Superliga της Δανίας η Λίνγκμπι υποδέχεται την Κοπεγχάγη.

Απογοητευτική είναι η μέχρι στιγμής παρουσία της Λίνγκμπι στο πρωτάθλημα καθώς μετά από 16 αγωνιστικές έχοντας ρεκόρ 1 νίκη, 4 ισοπαλίες και 11 ήττες είναι ουραγός της βαθμολογίας με 7 βαθμούς. Έτσι είναι δεδομένο πως έχει δύσκολο έργο για την παραμονή της στην κατηγορία και θα πρέπει στα play out να αναζητήσει την υπέρβαση για να τα καταφέρει.
Στο τελευταίο της ματς χρονικά, την περασμένη Κυριακή, η Λίνγκμπι υποδέχθηκε στο τοπικό ντέρμπι την Μπρόντμπι κόντρα στην οποία ηττήθηκε πολύ εύκολα με 4-0. Από την αρχή της αναμέτρησης είχε παθητικό ρόλο και ήταν θέμα χρόνου πότε θα μείνει πίσω στο σκορ και όταν έγινε στο 27΄ δέχθηκε αμέσως και δεύτερο τέρμα και όλα τελείωσαν. Στην επανάληψη δέχθηκε άλλα δύο τέρματα και διαμορφώθηκε το τελικό αποτέλεσμα.

Η Κοπεγχάγη τρέχει να καλύψει το άσχημο ξεκίνημα της στο πρωτάθλημα όπου δεχόμενη πολύ εύκολα γκολ απώλεσε πολλούς βαθμούς με αποτέλεσμα να είχε μείνει αρκετά πίσω στην μάχη της κορυφής. Στην επανέναρξη όμως του πρωταθλήματος είναι αρκετά σοβαρή και έχοντας 3 νίκες σε ισάριθμα ματς έχει ανέβει στην 4η θέση με 29 βαθμούς, στο μείον 8 από την πρώτη Μπρόντμπι και με νίκη σήμερα θα πλησιάσει ακόμα περισσότερο. Το ζητούμενο βέβαια για την ομάδα του κόουτς Θόρουπ είναι η διάρκεια στην απόδοση της και αν θα είναι το ίδιο αποτελεσματική κόντρα στις ομάδες της πρώτης τριάδας που ακολουθούν.
Την προηγούμενη αγωνιστική επιβλήθηκε αρκετά δύσκολα της Σοντερίσκε με 3-2, εκμεταλλευόμενη κυρίως το γεγονός πως στο ξεκίνημα της επανάληψης οι φιλοξενούμενοι έμειναν με 10 παίχτες και έτσι το 1-1 του ημιχρόνου έγινε 3-1 στο 81΄ και ουσιαστικά εξασφάλισε το τρίποντο.

Το παλεύει η Λίνγκμπι αλλά μάλλον δεν είναι αρκετό και έχει πολύ δύσκολο έργο στην προσπάθεια της να αγωνίζεται και του χρόνου στην μεγάλη κατηγορία. Διαθέτει την χειρότερη άμυνα του πρωταθλήματος και μοιάζει απίθανο να βάλει απόψε δύσκολα στην ανώτερη Κοπεγχάγη. Θεωρώ πως η ομάδα του Κάρλος Ζέκα είναι ανεβασμένη και με την ποιότητα που διαθέτει θα βρει εύκολα τον δρόμο προς τα δίχτυα.

Πρόταση : Κοπεγχάγη να σκοράρει και στα δύο ημίχρονα με απόδοση 2.17 της Stoiximan

Αγώνας: Lyngby – FC Copenhagen (Να σκοράρει η Κοπεγχάγη και στα 2 ημίχρονα)
Κατηγορία: Denmark Superliga Denmark
Ημερομηνία: Δευτέρα, 22 Φεβρουαρίου 2021 20:00
Σημείο: 2/2 (H/F)