Απόδοση: 1.95
Αποτέλεσμα: 1-3
Κέρδος: +2.85 (Won)

Οι δύο καλύτερες επιθέσεις έρχονται αντιμέτωπες σήμερα.

Σε ένα χορταστικό παιχνίδι στην Άγκυρα με την Γκεντζλέρμπιρλιγι τελικά έφυγε με τον βαθμό της ισοπαλίας με σκορ 3-3 η Μαλάτιασπορ.

Στο πρώτο μέρος παρότι δεν είχαμε πολλές ευκαιρίες προηγήθηκε με 1-0. Στην επανάληψη είχαμε ροντέο αφού η Γκεντζλέρμπιρλιγι έδειξε αντίδραση και γυρίζει το παιχνίδι ενώ στην συνέχεια έχει και δοκάρι μετά το 2-1, όμως Μαλάτιασπορ ξαναγυρίζει το παιχνίδι σε 3-3 για να έρθει η ισοφάριση στο 90 λεπτό για το 3-3

Με αυτήν την ισοπαλία συμπλήρωσε 7 αγώνες αήττητη μετρώντας 4 ισοπαλίες και 3 νίκες ανεξαρτήτου έδρας.

Μεσοβδόμαδα με αρκετούς αναπληρωματικούς κέρδισε στο Κύπελλο την Κετσιορέν (ομάδα 1ης κατηγορίας) με 3-1.

Στα θετικά είναι πως επιστρέφει από τιμωρία ο προπονητής Γιαλτσίν (πέρυσι μισή σεζόν ήταν στην Σίβασπορ) ενώ αγωνιστικά δεν έχει κάποια απουσία

Η Σίβασπορ συνεχίζει να κινείται σε ρυθμό πρωταθλητισμού κερδίζοντας την Κασίμπασα με 2-0. Προηγήθηκε νωρίς νωρίς στο 11ο και στο 17ο λεπτό και στην συνέχεια έκανε συντήρηση δυνάμεων.

Δεν είναι μόνο η νίκη αλλά και το γεγονός πως η Σίβασπορ διαθέτει την 2η καλύτερη επίθεση αλλά και την καλύτερη άμυνα.

Στα αγωνιστικά απών ο τιμωρημένος επιθετικός και πρώτος σκόρερ αυτήν την στιγμή στην ομάδα Γιαταμπάρε.

Μπορεί να έχουν την καλύτερη επίθεση και οι δυο ομάδες όμως αρκετές φορές έχουμε δει πως με αυτά τα στατιστικά αναμετρήσεις λήγουν και με 0-0. Εδώ θα πάρουμε συνδυασμό τερμάτων και σημείου. Θα ρισκάρουμε παίρνοντας το Χ2 των πρωτοπόρων αφού είναι σε καλή κατάσταση με συνδυασμό το Under 4.5 μιας και εδώ παίζονται η επάνω θέσεις και όσο να ναι πιστεύω θα είναι κάπως επιφυλακτικές οι δύο ομάδες. Αν θέλει κάποιος μπορεί να τιμήσει και το Χ μιας και η αναμέτρηση στην ουσία ξεκινάει από την ισοπαλία 1.95 απόδοση στην Stoiximan