Κατηγορία: Soccer - Turkey Turkey Super League
Μονάδες: 4/10
Απόδοση: 1.76
Αποτέλεσμα: 5-0
Κέρδος: -4 (Lost)

Η άμυνα φέρνει βαθμούς λένε έτσι και με την Μαλάτιασπορ. Η ομάδα με την δυνατή άμυνα πήρε την 2η νίκη της αυτήν την φορά απέναντι στην Αλάνιασπορ εκτός έδρας με 1-0. Δεν έκανε και το καλύτερο παιχνίδι της όμως προηγήθηκε στην συνέχεια δέχθηκε την πίεση όμως άντεξε για να πάρει την νίκη.

Χαρούμενος από το παιχνίδι ο Μπουλούτ που είδε την ομάδα του να αποδίδει καλά.

Η Τραμπζονσπορ μετά τα αρνητικά αποτελέσματα των τριών μεγάλων στην Πόλη είχε την ευκαιρία να αποδείξει πως μπορεί να μπει σφήνα και να κυνηγήσει το κάτι καλύτερο όμως τα εσωτερικά προβλήματα δεν την αφήνουν. Στο τελευταίο παιχνίδι με την Μπούρσασπορ φάνηκε ξανά αυτό. Προηγήθηκε απέναντι στην Μπούρσασπορ με 1-0 στο πρώτο μέρος. Στην επανάληψη ο προπονητής Καράμαν ήθελε να αλλάξει κάποια πράγματα και η αλλαγή που έκανε να βγάλει τον επιθετικό Μπουράκ Γιλμάζ έφερε τις αντιδράσεις του παίκτη προς τον προπονητή και την εξέδρα. Στην συνέχεια προσπάθησε περισσότερο να κρατήσει αυτό το 1-0 βγάζοντας και 2ο επιθετικό και το πλήρωσε εκεί με την ισοφάριση στα τελευταία λεπτά.

Μεσοβδόμαδα είχαμε εξελίξεις. Αρχικά βγήκε η είδηση πως λύνεται το συμβόλαιο του επιθετικού Γιλμάζ όμως τελικά αυτό μετατράπηκε σε πρόστιμο και ο παίκτης δεν είναι στην αποστολή.

Η Μαλάτιασπορ συνεχίζει την περσινή πετυχημένη συνταγή πρώτα άμυνα και μετά βλέπουμε, η Τράμπζονσπορ έχει θέμα στο σκοράρισμα και γενικά στην απόδοση της. Η επιλογή του Under 2.5 είναι καλή επιλογή εδώ και αγωνιστικά θα το πάρουμε με απόδοση 1.76 στην winmasters.gr