England Manchester City - Leicester City

Δημοσιεύτηκε Δευτέρα, 06 Μαϊος 2019 16:02
Νέο Σχόλιο

Για την 37η αγωνιστική της Premier League η Μάντσεστερ Σίτι υποδέχεται την Λέστερ.

Μπορεί να δυσκολεύτηκε ωστόσο η Σίτι έφυγε νικήτρια με 1-0 από την έδρα της Μπέρνλι την περασμένη εβδομάδα. Δεν ήταν καλή στο πρώτο μέρος, στην επανάληψη όμως ανέβασε στροφές και με σκόρερ τον Αγκουέρο στο 63΄πήρε το πολύτιμο τρίποντο. Μετά και την προχθεσινή νίκη της Λίβερπουλ στο Νιουκάστλ είναι στο -2 από την ομάδα του Κλοπ και θέλει απόψε την νίκη για να περάσει ξανά στην κορυφή της βαθμολογίας.

Εντυπωσιακή η Λέστερ την περασμένη εβδομάδα, νίκησε εύκολα εντός έδρας την Άρσεναλ με 3-0. Ισορροπημένο το πρώτο μέρος με τις δύο ομάδες να χάνουν εκατέρωθεν ευκαιρίες αλλά στο 36΄ η αποβολή για την Άρσεναλ έπαιξε καθοριστικό ρόλο στην διαμόρφωση του αποτελέσματος. Οι γηπεδούχοι στην επανάληψη το εκμεταλλεύτηκαν και πετυχαίνοντας 3 τέρματα έφτασαν στο εμφατικό 3-0. Με αυτή την νίκη συνεχίζουν να ελπίζουν για την 7η θέση που μπορεί να δώσει συμμετοχή στο προσεχές Europa League, βασική όμως προϋπόθεση είναι να κάνει το 2/2 ως το φινάλε.

Η Σίτι με νίκη θα κάνει ένα ακόμα βήμα προς τον τίτλο , η Λέστερ από την πλευρά της θέλει να εξαντλήσει τις πιθανότητες για την 7η θέση. Και οι δύο ομάδες στηρίζουν πολλά στο επιθετικό τους παιχνίδι, περιμένω ματς με γρήγορο ρυθμό και μπορεί εύκολα το σκορ να ανοίξει.

Πρόταση : Μάντσεστερ Σίτι – Λέστερ OVER 3,5 γκολ με απόδοση 1.88 στην Betshop.

Αγώνας: Manchester City - Leicester City
Κατηγορία: England Premier League
Ημερομηνία: Δευτέρα, 06 Μαϊος 2019 22:00
Σημείο: Over 3.5