• 22:00

CHL Manchester City - Shakhtar Donetsk

Τετάρτη, 07 Νοεμβρίου 2018 17:27

Τη Σαχτάρ Ντόνετσκ φιλοξενεί η Μάντσεστερ Σίτι στην προσπάθειά της να τελειώσει την υπόθεση πρόκριση στην επόμενη φάση του Τσάμπιονς Λιγκ.

Σε κάθε ματς η Σίτυ φροντίζει να δείχνει την ανωτερότητα και την ποιότητα της. Στο πρωτάθλημα μετά από 11 ματς έχει 9 νίκες και 2 ισοπαλίες και είναι πρώτη, από το ξεκίνημα του, με 29 βαθμούς . Τελευταίο της θύμα την Κυριακή το απόγευμα η Σάουθαμπτον που την συνέτριψε με 6-1. Μια πρωτιά ακόμα έχει στον όμιλο της με 6 βαθμούς και θέλει σήμερα με νίκη να εξασφαλίσει και μαθηματικά την πρόκριση της στην επόμενη φάση. Την προηγούμενη αγωνιστική την νίκησε εύκολα με 3-0 έχοντας εξασφαλίσει την νίκη από το πρώτο μέρος.

Η Σαχτάρ είδε στο πρώτο ματς την Αγγλική ομάδα να κάνει επίδειξη δύναμης και να την κερδίζει εύκολα με 3-0. Και αν έχασε τόσο εύκολα στην έδρα της , σε τι μπορεί να ελπίζει σήμερα? Τουλάχιστον πάει με καλή ψυχολογία μετά την νίκη της στο ντέρμπι για το πρωτάθλημα κόντρα στην Ντιναμό Κιεβου με 2-1. Χρειάστηκε βέβαια για να πάρει το τρίποντο να κάνει την ανατροπή, καθώς έκλεισε το ημίχρονο πίσω στο σκορ, και να πετύχει το νικητήριο γκολ στο 6΄των καθυστερήσεων! Με αυτή την νίκη ξέφυγε της αντιπάλου της με 8 βαθμούς και οδεύει για ένα ακόμα πρωτάθλημα.

Τεράστια η διαφορά ανάμεσα στις 2 ομάδες. Η Σίτυ μπορεί να βάλει όσα γκολ θέλει ακόμα και να παίξει με αλλαγές στην ενδεκάδα της μιας και ακολουθεί την Κυριακή το ντέρμπι με την Μάντσεστερ. Μια πολύ νορμάλ επιλογή είναι το OVER 3,5 που άνετα μπορεί να το κάνει και μόνη της.

Αγώνας: Manchester City - Shakhtar Donetsk
Κατηγορία: CHL CL
Ημερομηνία: Τετάρτη, 07 Νοεμβρίου 2018 22:00
Σημείο: Over 3.5