• 21:30

England Manchester United – Brighton

Κυριακή, 04 Απριλίου 2021 17:45

Για την 30η αγωνιστική της Premier League η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ υποδέχεται στο Old Trafford την Μπράιτον.

Μπορεί η Μάντσεστερ να τρέχει ένα αήττητο σερί 9 αγωνιστικών στο πρωτάθλημα ( 4 νίκες και 5 ισοπαλίες ) αλλά πέρα από την 2η θέση γοήτρου δεν μπορεί να διεκδικήσει κάτι περισσότερο. Στο τελευταίο της ματς επικράτησε της Γουέστ Χαμ εντός έδρας με 1-0, αρκετά πιο εύκολα από όσο δείχνει το τελικό σκορ καθώς στην μεγαλύτερη διάρκεια της αναμέτρησης ήταν καλύτερη ενώ έχασε και αρκετές ευκαιρίες και για περισσότερα γκολ.
Έτσι έφτασε τους 57 βαθμούς και παραμένει στην 2η θέση ενώ με μια νίκη ακόμα σήμερα θα ξεφύγει στην βαθμολογία από την 3η Λέστερ με 4 βαθμούς.
Δεν τα κατάφερε όμως στον προημιτελικό του κυπέλλου κόντρα στην Λέστερ καθώς πληρώνοντας της πολλές αλλαγές στην ενδεκάδα της ηττήθηκε με 3-1.

Εντυπωσιακή η Μπράιτον στο τελευταίο της ματς πριν την διακοπή, επιβλήθηκε της Νιούκαστλ με 3-0. Ήταν κυρίαρχη από την αρχή της αναμέτρησης, έκανε πολλές τελικές μέχρι να σκοράρει για πρώτη φορά στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου ενώ στην επανάληψη όντας πιο αποτελεσματική σκόραρε 2 φορές ακόμα για να φτάσει σε μια εμφατική νίκη.
Με αυτό το τρίποντο απομακρύνθηκε ακόμα περισσότερο από την επικίνδυνη ζώνη καθώς έφτασε τους 32 βαθμούς και βρίσκεται στην 16η θέση, στο συν 7 από την γραμμή σωτηρίας.

Η Μάντσεστερ θέλει την νίκη για να κάνει ένα ακόμα βήμα για εξασφάλιση μιας θέσης στην πρώτη τετράδα της βαθμολογίας αλλά και για να ξεπεράσει ψυχολογικά τον αποκλεισμό από το κύπελλο. Η Μπράιτον από την πλευρά της ήταν σε πολύ καλή κατάσταση πριν την διακοπή και πάει στην αναμέτρηση χωρίς άγχος και ότι βγει. Φαβορί οι «μπέμπηδες» αλλά εντός δεν τους λες και αξιόπιστους, οι φιλοξενούμενοι εκτός έχουν κάνει αρκετές ζημιές και θα αποδειχτούν και σήμερα αρκετά ανταγωνιστικοί.

13 Απρ 2021
Αλλη μία Ευρωπαϊκή εβδομάδα, με τις ρεβάνς των προημιτελικών να είναι προγραμματισμένες για το προσεχές διήμερο. Σημαντικό προβάδισμα έχουν αποκτήσει Παρί Σεν Ζερμέν, Τσέλσι, Ρεάλ Μαδρίτης και ... Περισσότερα

Τελευταία Μηνύματα από το Forum

Μήνυμα Αποστολέας Ημερ.
infobeto forum Κάβα ποικιλίας 2020-2021 gdouvl1984 Σήμερα 13:50
infobeto forum Τρίτο μουσικό πρόγραμμα grace_kelly Σήμερα 11:45
infobeto forum Φραγή Νovibet BetLaden Σήμερα 10:34
infobeto forum Διαγωνισμός Superleague: Βρες το σκορ!!! BetLaden Σήμερα 10:16
infobeto forum Διαγωνισμός Basket Euroleague: Βρες το σκορ!!! BetLaden Σήμερα 09:55
infobeto forum Tennis 2021 Kavajim Σήμερα 01:19
infobeto forum Bet της πλάκας coria Σήμερα 00:03
infobeto forum Ελβετικά over georgesv53 Χθες 22:45
infobeto forum Radio zorian - Happy hour zorian Χθες 21:00
infobeto forum PreVein IFC CUP 2020-21: Ημιτελικοί (10-11/4/2021) Ertzan Χθες 20:17