• 22:00

England Manchester United - Tottenham Hotspur

Τετάρτη, 22 Αυγούστου 2018 22:28

Για την 3η αγωνιστική της Premier League η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ υποδέχεται την Τότεναμ.

Θύμα έκπληξης έπεσε η ομάδα του Jose Mourinho καθώς την Κυριακή έχασε στην έδρα της Μπράιτον με 3-2. Και δεν είναι μόνο το αποτέλεσμα που έφερε πάλι γκρίνια στην ομάδα αλλά και η άσχημη εμφάνιση και τα πολλά αμυντικά λάθη. Μέσα σε 2’ στο διάστημα 25’-27’ είχε ΄καταφέρει΄ να δεχτεί 2 τέρματα και παρότι μείωσε στο 34΄εντούτις συνέχισε την λάθη με αποτέλεσμα λίγο πριν κλείσει το ημίχρονο να δεχτεί με πέναλτι και τρίτο γκολ. Τραγική και μάλλον αδιάφορη στο δεύτερο μέρος δεν μπήκε ποτέ στο ματς, διάστημα στο οποίο δεν έκανε ούτε μια ευκαιρία και το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων με πέναλτι και να κάνει το τελικό 3-2.

Η Τότεναμ δυσκολεύτηκε αρκετά απέναντι στην πολύ ποιοτική Φούλαμ, ωστόσο κατάφερε να πάρει την δεύτερη συνεχόμενη νίκη της στο πρωτάθλημα σε ισάριθμα ματς, επικρατώντας με 3-1. Στάθηκε τυχερή και άνοιξε το σκορ λίγο πριν πάνε οι ομάδες στα αποδυτήρια για το πρώτο μέρος, για να ισοφαρίσει η φιλοξενούμενη στο 52’. Δύο τέρματα των γηπεδούχων στο διάστημα 74΄-77΄έκρινα το ποια ομάδα θα πάρει το τρίποντο στην αναμέτρηση.

Μεγάλο ντέρμπι που έστω και αν είναι νωρίς μπορεί να μας δώσει αρκετά συμπεράσματα για το που μπορούν να φτάσουν οι δύο ομάδες και αν καταφέρουν να παλέψουν μέχρι τέλους να κοντράρουν την πρωταθλήτρια Σίτυ. Θεωρώ πως με την ποιότητα που διαθέτουν από ένα γκολ τουλάχιστον η κάθε μία το έχει.

29 Σεπ 2020
Τελευταία στροφή για την είσοδο των ελληνικών ομάδων στους ομίλους του Champions League το διήμερο 29-30/09. H προσπάθεια να δει το ελληνικό ποδόσφαιρο μετά από πολλά χρόνια δύο ελληνικές ομάδες ... Περισσότερα

infobeto forum Δωρεαν εφαρμογη για Παρολι Φανουριος Χθες 23:52
infobeto forum Euroleague... Πρώτες σκέψεις πριν τον μαραθώνιο Pragias Χθες 22:33
infobeto forum + grace_kelly Χθες 21:57
infobeto forum Παρολι Φανουριος Χθες 20:58
infobeto forum Ελβετικά over georgesv53 Χθες 20:54
infobeto forum Ισοπαλίες με σκορ 1-1 fairplay Χθες 19:32
infobeto forum Αμερικανικές εκλογές 2020 Αδιάβροχος Χθες 19:05
infobeto forum Ισοπαλίες του Eric Castel Eric Castel Χθες 16:00
infobeto forum RG 2020 coria Χθες 14:48