Μονάδες: 4/10
Απόδοση: 3.35
Αποτέλεσμα: 1-1
Κέρδος: +9,4 (Won)

Μπήκαν για τα καλά στην επανέναρξη του πρωταθλήματος οι ομάδες της Λιγκ 2 και δίνουν σήμερα τον τρίτο αγώνα τους σε διάστημα επτά ημερών. Την προηγούμενη Παρασκευή επέστρεψαν απ' τις Χριστουγεννιάτικες διακοπές, έπαιξαν την Τρίτη και ξανα παίζουν σήμερα. Ένα απ' τα σημαντικότερα παιχνίδια της ημέρας είναι αυτό ανάμεσα στη Μπρεστ και τη Λανς, δύο ομάδες που ξεκίνησαν τη σεζόν με στόχο την άνοδο τους στη μεγάλη κατηγορία του Σαμπιονά. Έναν στόχο που για τη Μπρεστ χάθηκε πέρυσι για έναν βαθμό και φάνηκε να την επηρεάζει φέτος χάνοντας αρκετό έδαφος στο πρώτο μισό του πρωταθλήματος. Ο στόχος λοιπόν φαινόταν να έχει απομακρυνθεί αλλά λίγο πριν το τέλος του 2017 έγινε η γνωστή Μπρεστ, έφτασε σε απόσταση βολής απ' την τριάδα και μπήκε ξανά στο παιχνίδι. Το ξεκίνημα της νέας χρονιάς ήταν δύσκολο όμως καθώς με αντιπάλους τις δύο ομάδες της Κορσικής έχασε εντός έδρας απ' την Αζαξιό με παρολίγον συντριβή αφού έχανε 0-3 απ' το πρώτο ημίχρονο και κατάφερε μόνο στην επανάληψη να κάνει το 2-3, ενώ την Τρίτη πήγε στο νησί όπου απέσπασε ισοπαλία 1-1 απ' τη Γκαζελέκ. Παρατάχθηκε με κάποιες αλλαγές για να μπορέσει να ανταπεξέλθει στο βεβαρυμένο πρόγραμμα, βρέθηκε να χάνει αλλά ισοφάρισε και είχε κάποιες ευκαιρίες για να πάρει το παιχνίδι.

Μια απ' τα ίδια και για τη Λανς που ξεκίνησε ως ένα απ' τα φαβορί για άνοδο όμως έμεινε πολύ πίσω και τώρα αρχίζει να παίρνει μπρος κοιτάζοντας προς τα πάνω αν και έχει πολύ δρόμο να καλύψει ακόμα. Το προγραμματισμένο ματς της Δευτέρας όπου θα άνοιγε το πρόγραμμα της εμβόλιμης αγωνιστικής μεταξύ Λανς και Σοσό αναβλήθηκε λόγω καιρικών συνθηκών οπότε η φιλοξενούμενη έχει καθαρά μία εβδομάδα ξεκούρασης. Με νίκη τελείωσε τη χρονιά, με νίκη μπήκε και στη νέα χρονιά. Και τι νίκη... 0-1 μέσα στη Νιμ βγάζοντας θετικά ένα δύσκολο σετ αγώνων όπου στα τελευταία τέσσερα ματς συγκέντρωσε 10 βαθμούς. Αρκετά δύσκολο και το σημερινό παιχνίδι που είναι πολύ αμφίρροπο ανάμεσα σε δύο ομάδες με κοινό στόχο. Η έδρα της Μπρεστ δεν είναι κανένα φρούριο, έχει 4-3-3 κι απ' την άλλη η Λανς μακριά απ' το γήπεδο της έχει κερδίσει μόνο δύο φορές. Μπερδεύει το φορμάρισμα της Λανς, οι παραπάνω μέρες ξεκούρασης αλλά και το γεγονός ότι η Μπρεστ θα έχει ξανά τους παίχτες που προφύλαξε την Τρίτη. Αν και μπορεί να έχουμε εκατέρωθεν σκοράρισμα, περιμένω να εμφανιστούν προσεκτικές πάνω απ' όλα για να μην χαλάσουν ότι έχουν καταφέρει τον τελευταίο καιρό και ο αγώνας να τελειώσει με μια ισοπαλία που δεν θα τους κόψει τα φτερά για τη συνέχεια.

Θα επιλέξω την ισοπαλία που βρίσκω στο 3.35 στον stoiximan.

infobeto forum Ισοπαλίες του Eric Castel syllektikos Χθες 21:49
infobeto forum IFC#20 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ Επαναληπτικοί (13-14/4/2024) PANATHA Χθες 19:45
infobeto forum Xινάρια του Mister-X Mister-X Χθες 06:03
infobeto forum ΚΥΠΡΙΑΚΑ ΠΟΝΤΑΡΙΣΜΑΤΑ Costas1974 Χθες 14:40
infobeto forum ΙΣΟΠΑΛΙΕΣ Costas1974 Χθες 14:13