• 21:00

France Nancy - Clermont

Δημοσιεύτηκε Παρασκευή, 28 Φεβρουαρίου 2020 14:58
Νέο Σχόλιο

Τέσσερα λεπτά πριν λήξει το πρώτο ημίχρονο προηγήθηκε μέσα στην έδρα της Σαμπλί αξιοποιώντας την υπεροχή της και βάζοντας τις βάσεις για να πάρει το πρώτο διπλό. Αγνώριστη στο δεύτερο μέρος δέχτηκε την ανατροπή κι έφυγε με σκυμμένο κεφάλι. Το καλό γι' αυτήν είναι ότι έχασαν όλες οι από πάνω της αλλά αν δεν κερδίζεις τέτοιους αντιπάλους και είσαι χωρίς νίκη εκτός έδρας τότε δεν μπορείς να έχεις βλέψεις για είσοδο στα μπαράζ.

Θύμα έκπληξης έπεσε η Κλερμόν την προηγούμενη αγωνιστική όπου γνώρισε εντός έδρας ήττα απ' την Πάρι με 0-1. Η ίδια δεν κατάφερε να αξιοποιήσει τις ευκαιρίες της αλλά τα υπόλοιπα αποτελέσματα την ευνόησαν και δεν βγήκε απ' την πεντάδα αν και η νίκη της Τρουά την έριξε απ' την 4η στην 5η θέση.

Η Κλερμόν είναι αρκετά καλή και ως φιλοξενούμενη όπου έχει 6-5-2. Τελευταία ήττα της εκτός ήταν το Νοέμβριο ενώ πριν δυο εβδομάδες απέδρασε με το διπλό απ' τη Λοριάν. Έχει κίνητρο και ο τρόπος που έχασε μπορεί να την πεισμώσει σε αντίθεση με την μάλλον χωρίς στόχους και απογοητευμένη πλέον Νανσί που αγνοεί τη νίκη στην τελευταία εξάδα αγώνων. Έτσι κι αλλιώς η φιλοξενούμενη παράγει καλύτερο ποδόσφαιρο και θα ψάξει περισσότερο τη νίκη την οποία θα ψάξω κι εγώ με την ασφάλεια της επιστροφής χρημάτων σε περίπτωση ισοπαλίας σεβόμενος τις επιδόσεις της Νανσί στο σπίτι της. Μπορεί το διπλό η Κλερμόν, το έκανε κι απέναντι στην καλύτερη ομάδα της κατηγορίας.
Αγώνας: Nancy - Clermont
Κατηγορία: France
Ημερομηνία: Παρασκευή, 28 Φεβρουαρίου 2020 21:00
Σημείο: 2 DNB