Γήπεδο/Στάδιο: Madison Square Garden (Νέα Υόρκη)

Ανατολική Περιφέρεια

New York Rangers

(Θέση6η Ν.34-ΝΠ.6-ΝΗ.5-Η.19 Τέρμ.193-167)

Γνώρισαν την ήττα με 7-4 από τους Νιου Τζέρσεϊ Ντέβιλς στο τελευταίο εκτός έδρας ματς τους και χάλασαν κάπως την εικόνα τους που είχαν χτίσει τελευταία. Ήταν πραγματικά εντυπωσιακά κακοί στην 2η περίοδο, με αποτέλεσμα να γίνει αλλαγή στις αρχές της 3ης, ο πολύ σταθερός όλη τη σεζόν Shesterkin I.(T.) και δικαιολογημένα, καθότι δέχτηκε έξι(6) γκολ (το ένα δεν μέτρησε) μέσα σε μία(1) περίοδο!!! Είναι ομάδα που δύσκολα κάνει σερί κακές εμφανίσεις και ειδικά εντός έδρας φέτος. Θέλουν την νίκη στην μάχη που δίνουν για ένα καλύτερο πλασάρισμα στην Ανατολή. Απόψε θα απουσιάσουν και οι χρήσιμοι Hajek L.(A.16συμ/1ασ), Kakko K.(E.37συμ/5γκ/9ασ), Blais S.(Ε.14συμ./4ασσίστ) όπως και ο Rooney K(E.51συμ/6γκ/5ασ)

Pittsburgh Penguins

(Θέση3η Ν.32-ΝΠ.7-ΗΠ.10-Η.16 Τέρμ.213-172)

Ηττήθηκαν με 4-3 (3-3κ.δ.) εκτός από τους Μπάφαλο Σέιμπερς και δεν μπόρεσαν να μειώσουν και άλλο την απόσταση από τους δύο(2) πρώτους της Περιφέρειας. Εκεί στοχεύουν φέτος στην κορυφή της Ανατολής βασιζόμενοι στην καλή τους επίθεση που σπάνια λανθάνει. Κατέχουν το καλύτερο εκτός έδρας ρεκόρ φέτος και αν με ρωτάτε δεν θα το πίστευα ότι θα γινόταν έτσι στην αρχή της σεζόν. Είναι παραδοσιακή ομάδα έδρας αλλά φέτος οι ρόλοι αντιστράφηκαν. Απουσίες και σήμερα εκτός οι McGinn B.(Ε.56συμ/11γκ/7ασ) και Zucker J.(E.31συμ./6γκ/7ασ).

Θεωρώ τρομερά δύσκολο να δούμε παρόμοια εμφάνιση από τους γηπεδούχους για 2ο σερί ματς. Θα κριθεί στις λεπτομέρειες και εκεί ίσως να μιλήσει η καλύτερη άμυνα. Θα πάω με τον Άσσο( συμπερ. παράτασης & πέναλτι).

W W W L L L L L L L

Οι προτάσεις μου αφορούν αγώνες ποδοσφαίρου και συγκεκριμένα από τον χώρο της Λ.Αμερικής και την Ν.Κορέα.

Επίσης προτάσεις δίνονται και για το άθλημα του Χόκεϊ επί πάγου.

Και όπως έχω πει πάντα το καλύτερο bet είναι το live-bet!!

infobeto forum Από Ισλανδία με αγάπη okonski Χθες 23:20
infobeto forum IFC#20 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ Επαναληπτικοί (13-14/4/2024) Ertzan Χθες 22:45