• 17:00

England Norwich City - AFC Bournemouth

Σάββατο, 18 Ιανουαρίου 2020 13:18

Για την 23η αγωνιστική της Premier League η Νόριτς υποδέχεται την Μπόρνμουθ.

Η Νόριτς αγωνίστηκε την προηγούμενη αγωνιστική στην έδρα της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ αλλά ουσιαστικά δεν μπήκε ποτέ στο ματς και ηττήθηκε εύκολα με 4-0. Είχε από την αρχή παθητικό ρόλο στην αναμέτρηση, έμεινε πίσω στο σκορ στο 27΄ ενώ στην επανάληψη κατέρρευσε ακόμα περισσότερο με αποτέλεσμα να δεχθεί 3 ακόμα τέρματα. Έτσι συμπλήρωσε 9 αγωνιστικές μακριά από το τρίποντο και παραμένει ουραγός της βαθμολογίας με 14 βαθμούς και στο -8 από την γραμμή σωτηρίας. Είναι χαρακτηριστικό πως στα τελευταία 17 ματς έχει μόλις μια νίκη ενώ εντός έδρας αγνοεί τους 3 βαθμούς από τα μέσα Σεπτεμβρίου!

Σε ανάλογη αγωνιστική κατάσταση βρίσκεται και η Μπόρνμουθ. Προέρχεται από μια ακόμα απογοητευτική εμφάνιση και εντός έδρας ήττα με κάτω τα χέρια από την Γουότφορντ με 3-0. Δεν μπόρεσε ούτε σε αυτή την αναμέτρηση να δημιουργήσει ευκαιρίες και δεχόμενη το πρώτο τέρμα λίγο πριν την λήξη του ημιχρόνου δεν μπόρεσε να αντιδράσει και μοιραία δέχτηκε στην επανάληψη δύο ακόμη τέρματα για να έρθει η 9η ήττα της στα τελευταία 11 ματς! Πλέον η ομάδα της Μπόρνμουθ είναι στην 19η και προτελευταία θέση της Premier League, μέσα στην ζώνη υποβιβασμού, με 20 βαθμούς διανύοντας την χειρότερη πορείας της στα χρόνιας της στην κατηγορία.

Αναμέτρηση ανάμεσα στις δύο χειρότερες ομάδες αυτή την εποχή στο πρωτάθλημα. Η Νόριτς έχει ξεχάσει τι θα πει νίκη και παίζει σήμερα ίσως το τελευταίο της χαρτί. Πρωτόγνωρες όμως καταστάσεις για την Μπόρνμουθ που βλέπει κατάματα τον υποβιβασμό και τον προπονητή της να δέχεται πλέον έντονη αμφισβήτηση. Και οι δύο ομάδες έχουν ανάγκη το τρίποντο, μπορεί επιθετικά να μην πετάνε φωτιές αλλά αμυντικά «μπάζουν». Αυτή η ανάγκη για βαθμούς μπορεί να μας οδηγήσει σε αναμέτρηση με πολλά γκολ.

01 Οκτ 2020
Ο ΠΑΟΚ πάλεψε εχθές αλλά δεν κατάφερε να πετύχει την παρθενική του συμμετοχή στους ομίλους του Champions League. Ο Ολυμπιακός όμως ξεπέρασε δίκαια το εμπόδιο της Ομόνοιας και θα βρεθεί για 20η ... Περισσότερα

infobeto forum RG 2020 Kavajim Χθες 21:08
infobeto forum PreVein IFC#17: ΚΟΥΠΟΝΙ: 2η αγωνιστική 3-4/10/2020 Ertzan Χθες 16:19
infobeto forum Bet της πλάκας coria Χθες 15:50