Κατηγορία: Soccer - England Championship
Απόδοση: 2.05
Αποτέλεσμα: 2-2
Κέρδος: +5.25 (Won)

Η Νότιγχαμ θα φιλοξενήσει την Μίλγουολ στα πλαίσια της 11ης αγωνιστικής στην Championship.

Από ισοπαλία 2-2 στην έδρα της Μπλάκμπερν προέρχεται η Νότιγχαμ. Ωραίο ματς με τις δύο ομάδες να κυνηγούν την νίκη, η Νότιγχαμ έχασε την μεγάλη ευκαιρία να ανοίξει στο σκορ αλλά αστόχησε από τα 11 μέτρα και με τον ρυθμό να πέφτει όσο περνούσε η ώρα στο πρώτο μέρος. Στην επανάληψη βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα στο 52΄ αλλά είδε τους γηπεδούχους να αντιδρούν και μέσα σε 20΄να γυρίζουν το ματς! Τελικά με γκολ στο 80΄διαμόρφωσαν το τελικό 2-2. Τέταρτο σερί ματς μακριά από την ήττα, παραμένει όμως στην μέση της βαθμολογίας με 15 βαθμούς. Σε 5 ματς εντός έχει 3 νίκες και 2 ισοπαλίες.

Η Μίλγουολ συνεχίζει την κατηφόρα μετά και την νέα ήττα από την Σέφιλντ Γιουνάιτεντ εντός έδρας με 3-2. Έμεινε πίσω στο σκορ στο 40΄αλλά στο ξεκίνημα της επανάληψης , μέσα σε λίγα λεπτά έφερε τούμπα το ματς! Παρόλα αυτά σε ένα κακό τελευταίο δεκάλεπτο δέχτηκε δύο τέρματα με το τελικό 3-2 να την αφήνει για 7ο σερί ματς μακριά από την νίκη. Βρίσκεται σε άσχημη βαθμολογική θέση με τους 6 βαθμούς καθώς είναι κάτω από την ζώνη του υποβιβασμού. Σε 5 ματς εκτός έχει 1 ισοπαλία και 4 ήττες.

Η Νότιγχαμ είναι το φαβορί της αναμέτρησης κόντρα σε μια Μίλγουολ που έχει τα χάλια της. Συνήθως στα φετινά τους ματς έχει αρκετά γκολ μιας και οι άμυνες τους δύσκολα κρατάνε το μηδέν. OVER 2,5.