• 20:00

Denmark Odense - Lyngby

Δευτέρα, 22 Ιουλίου 2019 15:00

Για την 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος Δανίας η Οντένσε υποδέχεται την Λίνγκμπι.

Η Οντένσε στρίμωξε την πρωταθλήτρια Κοπεγχάγη την περασμένη εβδομάδα αλλά παρά το γεγονός πως στο 31΄ βρέθηκε μπροστά με 2-0 έφυγε με σκυμμένο το κεφάλι από το γήπεδο. Αφού δέχθηκε την μείωση του σκορ λίγο πριν την λήξη του ημιχρόνου, στην επανάληψη ήταν κακή και δεχόμενη άλλα δύο τέρματα ηττήθηκε με 3-2. Πρεμιέρα με ήττα λοιπόν την νέα χρονιά , που ξεκινάει με στόχο για μια φυσικά καλύτερη σαιζόν από πέρσι αρχικά και το ιδανικό να την βρει το τέλος της με ευρωπαϊκή συμμετοχή.

Ιδανικό ξεκίνημα για την νεοφώτιστη Λίνγκμπι καθώς στην πρεμιέρα επιβλήθηκε εντός έδρας της Άαλμποργκ με 2-0. Κινδύνευσε ελάχιστα από την αντίπαλο της ενώ επιθετικά ήταν πολύ αποτελεσματική και σκοράροντας σε καίρια σημεία – λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου και στις αρχές του δευτέρου - πήρε μια σπουδαία νίκη. Έτσι ξεκίνησε εντυπωσιακά την προσπάθεια της για παραμονή στην κατηγορία και αν είναι δυνατόν χωρίς άγχος!

Η Οντένσε την πρώτη αγωνιστική παρά την ήττα της έδειξε την ποιότητα της αλλά και την απειρία της. Η Λίνγκμπι από την πλευρά της ήταν πιο καλή και από όσο ισως και η ίδια περίμενε! Και οι δύο ομάδες έδειξαν πως έχουν το εύκολο γκολ και θεωρώ πως στην μεταξύ τους αναμέτρηση είναι πιθανό να σκοράρουν αμφότερες.

Πρόταση : Οντένσε – Λίνγκμπι GG με απόδοση 1.80 στην Winmasters

Αγώνας: Odense - Lyngby
Κατηγορία: Denmark Denmark Superliga
Ημερομηνία: Δευτέρα, 22 Ιουλίου 2019 20:00