• 19:30

Greece OFI - AEK Athens

Δημοσιεύτηκε Σάββατο, 30 Νοεμβρίου 2019 10:08, Tipster:   Νέο Σχόλιο

Για την 12η αγωνιστική της Super League ο ΟΦΗ υποδέχεται την ΑΕΚ.

Ο ΟΦΗ έφτασε μια ανάσα από τον βαθμό της ισοπαλίας στο Περιστέρι κόντρα στον Ατρόμητο αλλά στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων είδε τους γηπεδούχους να σκοράρουν και να διαμορφώνουν το τελικό 2-1. Το ματς ξεκίνησε ιδανικά για τους γηπεδούχους καθώς σκόραραν στην πρώτη τους φάση, στην συνέχεια ο ομάδα της Κρήτης ισορρόπησε την κατάσταση φτάνοντας στο 21΄στην ισοφάριση. Στο δεύτερο μέρος μάλιστα οι Κρητικοί κυριάρχησαν αλλά εν τέλει έφυγαν με άδεια χέρια από το ματς γνωρίζοντας την 3η τους συνεχόμενη ήττα. Παρά τα άσχημα όμως αποτελέσματα στα τελευταία τους ματς παραμένουν στην πρώτη τετράδα της βαθμολογίας, σε ισοβαθμία με Ξάνθη και Λάρισα, με 16 βαθμούς.

Κακή και ασύνδετη η ΑΕΚ την περασμένη εβδομάδα κόντρα στον Άρη στο ΟΑΚΑ, έμεινε στην ισοπαλία 1-1 δείχνοντας πως περνάει μια κρίση στα τελευταία της ματς. Μετά το άσχημο πρώτο ημίχρονο ευτύχησε από το 51΄ να παίζει με παίχτη παραπάνω αλλά λίγα λεπτά αργότερα έμεινε πίσω στο σκορ και αν τέλει να σώζει τον βαθμό της ισοπαλίας με πέναλτι στο 81΄. Το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή έφερε και τις αποδοκιμασίες του κόσμου για το αποτέλεσμα και την εμφάνιση της και για την χαμένη ευκαιρία να μειώσει την διαφορά από την κορυφή της βαθμολογίας. Πλέον με τους 16 βαθμούς είναι στο μείον 9 από το δίδυμο Ολυμπιακού και ΠΑΟΚ και δύσκολα θα μπορέσει να μπει στο κόλπο για τον τίτλο.

Ο ΟΦΗ είναι πάντα δυνατός στην έδρα του και με την βοήθεια του κόσμου του θα αναζητήσει την επιστροφή στις νίκες. Η ΑΕΚ από την πλευρά της διανύει άσχημη περίοδο και βλέπει πως απομακρύνεται όλο και περισσότερο από την κορυφή της βαθμολογίας. Και οι δύο ομάδες έχουν ανάγκη το τρίποντο, αμφότερες σκοράρουν αλλά και δέχονται γκολ με ευκολία. Υπάρχουν οι προϋποθέσεις να δούμε αναμέτρηση με πολλά τέρματα.

Πρόταση : ΟΦΗ – ΑΕΚ GG & OVER 2,5 γκολ με απόδοση 2.35 της Betshop

Αγώνας: OFI - AEK Athens
Κατηγορία: Greece Super League
Ημερομηνία: Σάββατο, 30 Νοεμβρίου 2019 19:30
Σημείο: G/G & Over2.5