• Αυγ 2022
  • 22:00

Europa League Olympiacos - Apollon Limassol

Πέμπτη, 25 Αυγούστου 2022 11:46

Κατηγορία: Soccer - Europa League Football Europe UEFA Europa League Olympiacos vs Apollon Limassol
Σημείο: GG
Μονάδες: 6/10
Απόδοση: 2.10
Αποτέλεσμα: 1-1
Κέρδος: 6.60 (Won)

Ο Ολυμπιακός Πειραιώς αντιμετωπίζει τον Απόλλωνα στον δεύτερο αγώνα των προκριματικών του UEFA Europa League. Αποτέλεσμα πρώτου αγώνα: 1-1. Ο αγώνας θα διεξαχθεί, σήμερα στις 22:00 , στο Στάδιο Γεώργιος Καραϊσκάκης .

Ο Ολυμπιακός στην πρώτη αναμέτρηση κόντρα στο Απόλλωνα ,κατάφερε σε 9 λεπτά να ισοφαρίσει με το γκολ του In-Beom Hwang στο 29’ λεπτό με μια πολύ ωραία προσπάθεια, παίρνοντας έτσι την ισοπαλία. Στην συνέχεια οι ερυθρόλευκοι είχαν κάποιες καλές ευκαιρίες ωστόσο το σκορ παρέμεινε στο 1-1, αφήνοντας ανοιχτούς όλους του λογαριασμούς μεταξύ των δυο ομάδων ανοιχτούς για στην αποψινή αναμέτρηση στον Πειραιά!

Στον αντίποδα τώρα και στην θέση του φιλοξενουμένου αυτή τη φορά ο Απόλλωνας Λεμεσού κατάφερε στην πρώτη αναμέτρηση μεταξύ των δυο ομάδων να προηγηθεί στο 20’ λεπτό ,με το γκολ του Rangelo Janga, ωστόσο πολύ γρήγορα ήρθε η ισοφάριση από τον Ολυμπιακό οπού στην συνέχεια πίεσε περισσότερο, όσον αφορά τώρα το θέμα πρόκρισής , η ομάδα του Νταβίντ Καταλά, γνωρίζει πως έχει να αντιμετωπίσει μια καυτή έδρα , δίνοντας έτσι, τα πάντα για να σκοράρει αυτή πρώτη, ώστε να έχει το πλεονέκτημα...στο πλευρό της ομάδας θα ταξιδέψουν 800 περίπου Κύπριοι, άλλα και Έλληνες, ενισχύοντας έτσι την ομάδας της Λεμεσού.

Συνοψίζοντας τώρα οι δυο αυτές ομάδες έχουν μια έφεση στο σκοράρισμα, οπότε η στοιχηματική μας επιλογή θα αφορά την αγορά τερμάτων με πιο πιθανό αποτελέσμα, αυτό του να σκοράρουν και οι δυο ομάδες!

Πρόβλεψη αγώνα: Goal/ Goal by Betshop [ 2.10 ]