Bookmaker: 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα
Αποτέλεσμα: 1-1
Κέρδος: -7 (Lost)

24η Αγωνιστική για το πρωτάθλημα της Super League

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

Από μεγάλη πρόκριση έρχεται η ομάδα του Φατιχ Τεριμ στον τελικό του κυπέλλου επί του ΠΑΟΚ μεσοβδόμαδα στην Λεωφόρο. Οι πράσινοι έμεινα πίσω στο σκορ στο δεύτερο ημίχρονο με το 0-1 να παραμένει το τελικό σκορ. Στην παράταση δέχτηκε και δεύτερο γκολ και τελικά έστειλε το παιχνίδι στα πέναλτι με τον Λημνιό στο τελευταίο λεπτό. Για την Super League έμεινε στο 2-2 απέναντι στην Λαμία πετώντας ένα ημίχρονο. Η ήττα αυτή έδωσε πλέον αέρα 4 βαθμών στην ΑΕΚ στον βαθμολογικό πίνακα. Πάλι με πολλές απουσίες θα παραταχθεί ο Παναθηναϊκός με τελευταία απώλεια αυτή του Σποραρ.

ΚΗΦΗΣΙΑ

Δεν κατάφερε να φανεί ανταγωνιστική απέναντι στην ΑΕΚ μιας και έμεινε με 10 μόλις τρία λεπτά μετά την έναρξη του παιχνιδιού με αποβολή και πέναλτι υπέρ της ΑΕΚ. Όπως ήταν λογικό η ΑΕΚ πίεσε και με πέτυχε 2 γκολ μεχριντο 25ο λεπτό και το τελικο 3-0 γράφτηκε στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού. Πρώτη εμφάνιση του Μπράτσο στον πάγκο της Κηφισιάς και ήττα μάλλον εντός προγράμματος. Εκτός για το σημερινό παιχνίδι οι Παπασαβας, Σναιντερλαιν, Γκομπελιτς, Σολοα, και Σπινός. Πολύ δύσκολη η αποστολή της ομάδας της Κηφισιάς σήμερα απέναντι στον Παναθηναϊκό.

ΕΚΤΙΜΗΣΗ

Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό να διασκεδάσει τις εντυπώσεις για την ισοπαλία απέναντι στην Λαμία με μια άνετη νίκη σήμερα απέναντι στην αδύναμη και με αρκετές απουσίες Κηφισιά. Σίγουρα θα υπάρχει κούραση από τα συνεχόμενα παιχνίδια αλλά και την υπερπροσπαθεια απέναντι στον ΠΑΟΚ στον ημιτελικό του κυπέλλου αλλά ο Παναθηναϊκός μπορεί να πάρει μια επαγγελματική νίκη χωρίς να πιεστεί ιδιαίτερα και χωρίς περαιτέρω καταπόνηση για τους ποδοσφαιριστές του.

Επιλογή στην αναμέτρηση το συνδυαστικό Παναθηναϊκός Over 1.5 goal & Over 3.5 κόρνερ και Over 2.5 κάρτες για την Κηφησιά σε απόδοση 2.45 απο την STOIXIMAN.