Γήπεδο/Στάδιο: Wells Fargo Center (Φιλαδέλφεια)

Ανατολική Περιφέρεια

Philadelphia Flyers

(Θέση13η Ν.20-ΝΠ.1-ΗΠ.9-Η.22 Τέρμ.143-164)

Είναι από τις αδύναμες ομάδες της Ανατολικής Περιφέρειας. Και αυτό γιατί επιθετικά είναι τρομερά ακίνδυνοι. Όντας οι 3η χειρότερη επίθεση στην Περιφέρεια. Έτσι και στο τελευταίο παιχνίδι τους, δεν θα μπορούσαμε να περιμένουμε κάτι καλύτερο και ηττήθηκαν εντός έδρας με 1-2 από τους Νιου Γιόρκ Αϊλάντερς με 1-2! Έτσι έφτασαν τις τέσσερις(4) ήττες σε πέντε(5) παιχνίδια δείχνοντας ότι δεν διανύουν και την καλύτερη περίοδο τώρα. Όπως είπαμε με τέτοια επίθεση δεν περιμένεις πολλά γκολ στα παιχνίδια τους και με μ.ο. γκολ στα 5.7 έχουν μόλις 11/52 Over7.5 ! Απουσίες έχουν αλλά συνηθισμένες καθώς δεν θα αγωνιστούν και απόψε οι Ellis R.(A.,), Couturier S.(E.), Atkinson C.(E.), Laczynski Τ.(E.19συμ/2γκ/2ασ) & MacEwen Ζ.(Ε.46συμ/4γκ/5ασ).

Δυτική Περιφέρεια

Edmonton Oilers

(Θέση6η Ν.27-ΝΠ.2-ΗΠ.4-Η.18 Τερμ.192-164)

Αυτή την περίοδο είναι σε πάρα πολύ καλή κατάσταση και νικάνε σκοράροντας κατά ρυπάς σε όλα τα παιχνίδια τους. Με την προηγούμενη νίκη τους, όπου επικράτησαν με 2-5 εκτός έδρας ενάντια στους Ντιντρόιτ Ρεντ Γούνκς, έφτασαν τις 8/9 νίκες στα παιχνίδια τους. Η μοναδική ήττα τους ‘ήταν στον έξτρα χρόνο από τους κακούς Κολούμπους Μπλου Τζάκετς! Η 4άδα McDavid C.(E.) – Draisaitl L.(Ε.) - Nugent-Hopkins R.(E.) – Hyman Z(E.) εντυπωσιάζει φέτος. Έχουν τον 2ο υψηλότερο μ.ο. 6.9 γκ/ματς. Μόνιμα απόντες οι Smith Μ.(Τ.), Klefbom Ο.(Α.), ενώ θα λείψουν και οι Murray R.(A.13συμ/3ασ) και Yamamoto Κ.(Ε.13συμ/3ασ).

Στα δικά μου μάτια υπάρχει τεράστια διαφορά δυναμικότητας, όχι μόνο αυτή την περίοδο αλλά και γενικά σαν ομάδες. Αυτή τη στιγμή δεν κοντράρεις εύκολα τους φιλοξενούμενους και δεν θα το κάνω ούτε εγώ απέναντι σε αυτούς τους αντιπάλους. Δεν σταματάνε να σκοράρουν και πιστεύω θα παρασύρουν τους αντιπάλους τους σε ένα παιχνίδι με γκολ. 2&Over4.5.
Αγώνας: Philadelphia Flyers - Edmonton Oilers (2&Ov4.5)
W W W L L L L L L L

Οι προτάσεις μου αφορούν αγώνες ποδοσφαίρου και συγκεκριμένα από τον χώρο της Λ.Αμερικής και την Ν.Κορέα.

Επίσης προτάσεις δίνονται και για το άθλημα του Χόκεϊ επί πάγου.

Και όπως έχω πει πάντα το καλύτερο bet είναι το live-bet!!