Ποντάρισμα στο αξιόλογο 1,80 του ντέρμπι Άρης – Ολυμπιακός

από / ΣΤΗΝ ΠΡΙΖΑ / Κυριακή, 04 Νοεμβρίου 2018 19:17

Με τον ΠΑΟΚ να έχει αφήσει βαθμούς (1-1) στο Περιστέρι και την ΑΕΚ να μένει “κολλημένη” στο 0-0 με τον Παναθηναϊκό στο ΟΑΚΑ, ο Ολυμπιακός έχει σήμερα την μεγάλη ευκαιρία να μειώσει την απόσταση από την κορυφή στους 4 πόντους, έχοντας ωστόσο να ξεπεράσει το δύσκολο εμπόδιο του Άρη στην Θεσσαλονίκη.

Πιθανό “διπλό” του ΟΣΦΠ θα δώσει νέα πνοή στο πρωτάθλημα και με βάση αυτό η νίκη θεωρείται μονόδρομος για την ομάδα του Μάρτινς. Βέβαια, ο Άρης στο “Κλεάνθης Βικελίδης” είναι παραδοσιακά δυνατός και θα του βάλει -πολύ- δύσκολα.

Οι Κιτρινόμαυροι μπορεί να ηττήθηκαν από τον Δικέφαλο του Βορρά αλλά σε εκείνο το παιχνίδι έδειξαν κάποια από τα θετικά τους στοιχεία, έχοντας χάσει μεγάλη ευκαιρία με το χαμένο πέναλτι του Γιουνές (στο 1-1) να πάρει το προβάδισμα και να δώσει διαφορετική εξέλιξη στον αγώνα.

Η αλήθεια είναι πως η ομάδα του Πάκο Ερέρα εμφάνισε τρομερές παθογένειες στο παιχνίδι με την ΑΕΚ, ωστόσο θεωρούμε πως η συντριβή από την Ένωση μπορεί να λειτουργήσει θετικά με το σκεπτικό πως ενδέχεται να βγάλει αντίδραση, με τους παίχτες των Κιτρινόμαυρων να θέλουν να δώσουν άμεσα απαντήσεις.

Το σίγουρο είναι πως ο ΟΣΦΠ δεν δείχνει σε καμιά περίπτωση τα θετικά σημάδια του παρελθόντος, “γκελάρωντας” πολύ πιο εύκολα απ' ότι άλλες χρονιές. Ενδεικτικό αυτού, η ήττα στο Ηράκλειο από τον ΟΦΗ, ενώ υπήρξαν και άλλες στιγμές που φλέρταρε έντονα με την απώλεια βαθμών, σκοράροντας στα τελευταία λεπτά του αγώνα με τον Απόλλων αλλά και αυτού στην Νέα Σμύρνη, με τον Πανιώνιο.

Με βάση όλα τα παραπάνω, το 1.80 στην διπλή ευκαιρία (1X) του Άρη (Stoiximan) σαφώς και προτιμάτε από το 2,08 του “διπλού”, σε ένα παιχνίδι που δεν αναμένεται να έχει αρκετά τέρματα και να κρίνεται στην λεπτομέρειες. Εναλλακτική επιλογή το Under2,5 στο 1,60 του Stoiximan.

Επίσης, σε στυλ fun bet, με την σκέψη πως τα παιχνίδια του Ολυμπιακού παρουσιάζουν αρκετά τέρματα στα τελευταία λεπτά, παρουσιάζει ενδιαφέρον το 17.00 στο να επιτευχθεί το πρώτο γκολ στην αναμέτρηση στο διάστημα: 81' έως την λήξη του αγώνα.