• Μαρ 2012
  • 21:45

Euroleague Siena - Olympiakos

Πέμπτη, 22 Μαρτίου 2012 20:13

Δεύτερος αγώνας στη σειρά των προημιτελικών με τον Ολυμπιακό να κάνει το μεγάλο μπάμ στον πρώτο αγώνα και να κερδίζει με 82-75 μέσα στην Ιταλία... Και ο 2ος αγώνας γίνεται στην Ιταλία την Παρασκευή, όπως γίνεται στα πλαίσια του ΝΒΑ και όχι εναλλάξ στις έδρες όπως γινόταν παλιά... Ο Ολυμπιακός λοιπόν είπαμε πως έκανε την έκπληξη και κέρδισε την ισχυρή Σιένα κάνοντας ένα απίστευτο 4ο δεκάλεπτο όπου το επιμέρους σκορ ήταν 9-24 !!! Η Σιένα κέρδιζε σε όλο το μάτς και μέχρι και το τέλος του 3ου δεκαλέπτου όπου είχε το προβάδισμα με 8 πόντους διαφορά ! Ο Πιανιτζιάνι λοιπόν θα είδε σίγουρα τα λάθη που έγιναν στο τελευταίο 10λεπτο και θα είναι προιδεασμένος για το τι θα αντιμετωπίσει την Παρασκευή... Δεν βλέπω με τίποτα νίκη του ΟΣΦΠ εδώ, η σειρά θα πάει στο 1-1 και μετά είναι στο χερι των Πειραιωτών στο ΣΕΦ να δείξουν αν έχουν το μέταλλο να αποκλείσουν τη Σιένα και να πάνε στο Final 4... Πιστέυω ότι σε σειρά 3 αγώνων ο Ολυμπιακός δεν έχει τύχη απέναντι στην πληρέστερη Σιένα. Θεωρώ πως ο άσσος εδώ θα έρθει από το πρώτο ημίχρονο...

Αγώνας: Siena - Olympiakos
Άθλημα: Basketball
Κατηγορία: Euroleague Euroleague
Ημερομηνία: Παρασκευή, 23 Μαρτίου 2012 21:45
Σημείο: 1/1 (H/F)