Κατηγορία: Soccer - Turkey Turkey Super League
Μονάδες: 3/10
Απόδοση: 2.05
Αποτέλεσμα: 0-0 (HT)
Κέρδος: +3.15 (Won)

Η πρωτοπόρος του Πρωταθλήματος Μπασάκσεχιρσπορ αντιμετωπίζει την μαχητική Κόνιασπορ του Κοτζάμαν. Μετά τα σημερινά αποτελέσματα η Μπασάκσεχιρ με έναν αγώνα αγώνα είναι μεν στην τρίτη σειρά αλλά αν το πάρει κανείς αλλιώς είναι πρωτοπόρος.

Μπασάκσεχιρσπορ

Πριν την προσωρινή διακοπή του Πρωταθλήματος η Μπασάκσεχιρ πέρασε σαν σύφουνας από την έδρα της Αντάλιασπορ κερδίζοντας την με 5-0. Εμφανώς χαρούμενος από την μέχρι πορεία της ομάδας του ο προπονητής Αβτζί αφού όπως δήλωσε πως απολαμβάνουν αυτό το πολύ ωραίο "παραμύθι" της ομάδας τους.

Εκμεταλλεύτηκαν την διακοπή παίζοντας ένα φιλικό παιχνίδι με την Μπεσίκτας όπως το τεχνικό τιμ είχε την ευκαιρία να δει παίκτες που δεν έχουν πάρει συμμετοχή αλλά και αυτούς που ενσωματώνονται τώρα στην ομάδα. Προηγήθηκε στο 22ο λεπτό όμως ισοφαρίστηκε στο 32 από απευθείας χτύπημα φάουλ ενώ δέχθηκε το γκολ της ήττας στο 87.

Πριν το παιχνίδι με την Κόνιασπορ ο προπονητής Αβτζί δήλωσε πως θα έρθουν αντιμέτωπες δυο ομάδες που ξέρουν πως πρέπει να παρουσιαστούν στο γήπεδο και πως αυτό που έκανε πέρυσι η Κόνιασπορ ήταν μεγάλη επιτυχία (όσον αφορά την απόδοση που είχε).

Στα αγωνιστικά δεν υπάρχει κάποια απουσία.

H Μπασάκσεχιρ δεν έχει ήττα στα τελευταία 15 παιχνίδια στο πρωτάθλημα

Κόνιασπορ

Με τους 3 βαθμούς απέναντι στην Αντάνασπορ κατάφερε να μπει στην διακοπή του πρωταθλήματος η Κόνιασπορ. Στο πρώτο ημίχρονο οι δυο ομάδες δεν δημιούργησαν αρκετές ευκαιρίες όμως στο 77 ο Βούκοβιτς βρήκε την ευκαιρία να δώσει με τέρμα του τους 3 βαθμούς στην Κόνιασπορ.

Ήταν από τις ομάδες όπου αξιοποίησε την διακοπή παίζοντας φιλικό παιχνίδι με την Γκεντσλέρμπιρλιγι κερδίζοντας την με 1-0.

Στα αγωνιστικά κάποια σημαντική απουσία δεν υπάρχει

Πέρυσι οι δυο ομάδες ήρθαν αντιμέτωπες με την Μπασάκσεχιρ να κερδίζει 4-0 εντος

Συμπέρασμα: Πιστεύω θα είναι ένα παιχνίδι τακτικής. Η Μπασάκσεχιρ αήττητη εντός σε καλή κατάσταση η Κόνιασπορ. Στο πρώτο μέρος τουλάχιστον περιμένω να έχουμε ένα ισορροπημένο παιχνίδι γι'αυτό θα πάω με την ισοπαλία στο πρώτο μέρος

infobeto forum Από Ισλανδία με αγάπη okonski Χθες 23:20
infobeto forum IFC#20 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ Επαναληπτικοί (13-14/4/2024) Ertzan Χθες 22:45