Κατηγορία: Soccer - Turkey Turkey Super League
Απόδοση: 1.52
Αποτέλεσμα: 2-0
Κέρδος: 2.08 (Won)

Ανοίγει η αυλαία της 21ης αγωνιστικής με το παιχνίδι Καϊσερίσπορ - Μπούρσασπορ.

Άλωσε και του Τουρκ Τελεκομ Αρένα κερδίζοντας την Γαλατασαραϊ με 2-1. Δεύτερη συνεχόμενη νίκη μετά το 4-1 εντός έδρας απέναντι στην Φενέρμπαχτσέ.

Ξεκίνησε δυνατά το παιχνίδι και εκμεταλλεύτηκε τις απουσίες της Γαλατά εκτός αυτού ήξεραν καλά πως από τα πλάγια η Γαλατά έχει πρόβλημα έτσι εκμεταλλεύτηκε με δυο κεφαλιές στο πρώτο μέρος. Στην επανάληψη έδωσε βάρος στην άμυνα και κυνήγησε τις αντεπιθέσεις. Το πλήρωσε βέβαια αυτό όταν η Γαλατά μείωσε σε 2-1 και στο 94 θα μπορούσε να γίνει το 2-2 αν ο διαιτητής δεν έδινε φάουλ το σπρώξιμο του Ντερντιγιόκ.

Ο Γιαλτσίν μετά τον αγώνα δήλωσε πως με αυτόν τον τρόπο δείξανε πως δεν ήταν η νίκη τους τυχαία απέναντι σε μια μεγάλη ομάδα και πως το επανέλαβαν ξανά. Επίσης δήλωσε πως στόχος τους είναι η παραμονή στην κατηγορία.

Αν και με 10 παίκτες έφυγε με τον βαθμό της ισοπαλίας απέναντι στην Φενέρμπαχτσε με ανύπαρκτο πέναλτι στο 90 φεύγα. Βρέθηκε πίσω στο σκορ ύστερα από πέναλτι μένοντας και με 10 παίκτες. Στην επανάληψη αναγκαστηκά έμεινε στην άμυνα περισσότερο. Προς το τέλος του αγώνα η Φενέρ δεν έλεγε να τελειώσει το παιχνίδι βγήκε μπροστά και στο 90 φεύγα κέρδισε πέναλτι ισοφαρίζοντας σε 1-1.

Μετά τον αγώνα ευχαριστημένοι ήταν από τον βαθμό στην ομάδα.

H Καϊσερίσπορ είναι σε πολύ καλή κατάσταση από την άλλη η Μπούρσασπορ έχει σκαμπεναβάσματα με την απόδοση της. Θα πάμε με την φόρμα και θα πάρουμε τον άσσο σε dnb