Κατηγορία: Soccer - Turkey Turkey Super League
Μονάδες: 3/10
Απόδοση: 1.70
Αποτέλεσμα: 1-0
Κέρδος: +2.1 (Won)

Κόνιασπορ και Εσκίσεχιρσπορ αναμετριούνται με την Κόνιασπορ να θέλει να επιστρέψεις στις νίκες μετά από 5 αγώνες χωρίς ήττα, από την άλλη η Εσκίσχεσιρσπορ θέλει να πάρει την πρώτη της νίκη με τον νέο προπονητή της.

Η Κόνιασπορ παρότι είχε ξεκινήσει καλά πριν 6 αγωνιστικές με νίκη απέναντι στην Μέρσιν με 2-0 με νέο προπονητή η συνέχεια δεν ήταν και η καλύτερη. 1 ισοπαλία και 4 ήττες στα υπόλοιπα 5 παιχνίδια δείχνει να έχουν χάσει τα πατήματα τους. Μετά την διακοπή εντός έπαιζε με την Μπούρσασπορ, αν και βρέθηκε να χάνει με 2-0, μείωσε πριν το ημίχρονο. Ισοφάρισε στην επανάληψη και στην συνέχεια πίεσε για 3ο γκολ δίνοντας κενά στην άμυνα και το πλήρωσε με τον Φερναντάο η Μπούρσα να κάνει το 3-2 στο 90+

Μεσοβδόμαδα για το Κύπελλο παρατάχθηκε με βασικούς και κέρδισε την Γκιρέσινσπορ με 2-0 και τελευταία αγωνιστική παίζει με την αδιάφορη Γκεντζλέρ και θέλει καλύτερο αποτέλεσμα απότι η Τσίζεσπορ.

Στα αγωνιστικά τελείωσε κατά μεγάλο ποσοστό ο Χλέμπ από την ομάδα.

Δεν τον χάλασε τον Σκίμπε η ισοπαλία απέναντι στην Άκισαρ αν και μπορεί να τον πίκρανε λίγο επειδή και στις 2 φορές προηγήθηκε και δεν κατάφεραν να κρατήσουν το σκορ.

Προηγήθηκε στο 48ο λεπτό για να ισοφαριστεί αμέσως και στο 58 όμως πάλι ισοφαρίστηκε και τελικά μοιράστηκαν τους βαθμούς.

Στο Κύπελλο με μισούς βασικούς και μισούς αναπληρωματικούς κέρδισε την Γαλατασαραϊ με 1-0. Με την ισοπαλία της Ντιγιάρμπακιρ Μπελεντιέ οι δυο ομάδες είχαν περάσει και πρακτικά απλά έμενε να δει κανείς ποιος θα είναι ο πρώτος. Η Γαλατά παρατάχθηκε με αρκετούς παίκτες που είχαν λίγη συμμετοχή και η Εσκίσεχιρ δεν το άφησε ανεκμετάλλευτο και κέρδισε με 1-0.

Στα αγωνιστικά 3 απουσίες έχει ο Σκίμπε δεν παίζουν οι Mirkan Αϊντιν (επιθετικός), Ömer Σισμάνογλου (επιθετικός) και  Serdar Oskan (μέσος)

Προέρχονται από παιχνίδια Κυπέλλου η Κόνιασπορ ψάχνει μια διέξοδο και αυτό το βλέπουν απέναντι στην Εσκίσεχιρ, οι φιλοξενούμενοι έχουν επιθετικό θέμα φαίνεται όπως προκύπτει από τις απουσίες. Πιστεύω πως η Κόνιασπορ με την δύναμη της έδρας τις και με τις απουσίες που έχει η Εσκίσεχιρ στο επιθετικό τομέα μπορεί να πάρει την νίκη. Θα πάμε όμως με το Ασιάτικο 0 και θα ποντάρουμε στον άσσο, οπότε σε περίπτωση ισοπαλίας να πάρουμε το ποντάρισμα πίσω