• Φεβ 2014
  • 19:25

Asia/Africa Al Hilal (-1 EH) - Najran

Πέμπτη, 13 Φεβρουαρίου 2014 11:13

Μετά από μια σειρά δύσκολων νικών και ζόρικων αγώνων η Al Hilal λύγισε στο ντέρμπι με την Al Shabab, έστω και στις καθυστερήσεις και δέχθηκε άλλη μια πικρή ήττα στη φετινή σεζόν.

Αφού πλέον βρέθηκε 9 πόντους μακριά από την πρώτη θέση και έχει χάσει σχεδόν κάθε στόχο που είχε σε αυτή τη σεζόν, η Al Hilal αποφάσισε να ξεκινήσει αλλαγές και να χτίσει την ομάδα από την αρχή με σκοπό τουλάχιστον μια αξιοπρεπή εμφάνιση στο Champions League και καλή εμφάνιση στις διοργανώσεις που απομένουν.

Έτσι, ο προπονητής Sami Al Jaber ξεκινάει ανασύνταξη και χτίσιμο της ομάδας από την αρχή. Αναμένονται πολλές αλλαγές στη βασική ενδεκάδα της ομάδας και να δοθούν ευκαιρίες σε παίκτες που ως τώρα δεν είχαν αρκετό χρόνο συμμετοχής ή είχαν αδικηθεί από τον προπονητή τους. Είναι μια τελευταία ευκαιρία για αρκετούς ώστε να παραμείνουν στην ομάδα και του χρόνου, αλλά και να αποτελέσουν βασικά στελέχη της ομάδας από εδώ και πέρα.

Ο αντίπαλος είναι ίσως ο καλύτερος που μπορεί να βρεθεί αυτή τη στιγμή. Η Najran είναι μεν μια σκληροτράχυλη ομάδα που αμύνεται καλά, αλλά είναι και μια ομάδα που παραδοσιακά δεν μπορεί να αντισταθεί στην Al Hilal. Νομίζω πως αν οι γηπεδούχοι καταφέρουν να ξεκλειδώσουν την άμυνα της Najran σχετικά γρήγορα, τότε θα καταφέρουν να σκοράρουν πολλά γκολ και να πάρουν μια μεγάλη νίκη, που τόσο ανάγκη την έχουν αυτή την περίοδο.

infobeto forum Ελβετικά over georgesv53 Σήμερα 19:49
infobeto forum Μακροχρόνια > Βραχυχρόνια στοιχήματα <--------? PANATHA Σήμερα 19:34
infobeto forum Ταινίες με τζόγο και τυχερά παιχνίδια Αδιάβροχος Σήμερα 17:03
infobeto forum Λίγα και καλά Αδιάβροχος Σήμερα 16:21
infobeto forum Σχετικά με τζίρους απο bonus PANATHA Σήμερα 14:26
infobeto forum Παρολάκια animusbet Σήμερα 14:19
infobeto forum combo animusbet Σήμερα 14:19