• 01:50

Brazil Gremio - Cruzeiro

Πέμπτη, 20 Νοεμβρίου 2014 18:55

H πρωτοπόρος του πρωταθλήματος Κρουζεϊρο δοκιμάζεται στην έδρα της φορμαρισμένης Γκρέμιο.

Η Γκρέμιο βρίσκεται σε πολύ καλή κατάσταση και πήρε την 3η της νίκη σε ισάριθμους αγώνες αυτήν την φορά απέναντι στην Κρισιούμα πήρε μια εύκολη εκτός έδρας νίκη κερδίζοντας με 3-0. Προηγήθηκαν στο 12ο λεπτό στο 39 έγινε το 2-0 και στο 66 ολοκληρώθηκε η νίκη για το 3-0

Μετά τα χθεσινά αποτελέσματα με νίκη μπορεί να ανέβει στην 3η θέση και να βγει στο Κύπελλο Λιμπερταδόρες.

Η Κρουζεϊρο έκανε μεγάλο διπλό στην έδρα της Σάντος κερδίζοντας με 1-0. Προηγήθηκε στο 53ο λεπτό και αυτό ήταν αρκετό μέχρι το τέλος όπου και κράτησαν το σκορ.

Έχει το πλεονέκτημα ότι είναι στο +4 από τους διώκτες του και στους 4 αγώνες που μένουν θέλει 5 βαθμούς για να πάρει τον τίτλο.

Η ομάδα του Σκολάρι είναι δυνατή στην έδρα της έχοντας μόλις 2 ήττες 12 νίκες και 3 ισοπαλίες ενώ μετράει και 12 Άντερ σε 17 αγώνες. Από την άλλη η Κρουζεϊρο έχει 8 νίκες νίκες 5 ισοπαλίες και 4 ήττες έχοντας 9 Άντερ και 8 όβερ. Πιστεύω πως η Γκρέμιο θα προσέξει την άμυνα της και οι φιλοξενούμενοι θα κοιτάξουν να φύγουν τουλάχιστον με βαθμό και να ψάξουν τους επόμενους 4 βαθμούς στα άλλα παιχνίδια. Κλειστό παιχνίδι με λίγα τέρματα λοιπόν και γ'αυτό θα πάω με το Under 2.5

28 Φεβ 2021
Το ντέρμπι της 24ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος διεξάγεται στη Λεωφόρο, με τον Παναθηναϊκό να υποδέχεται την ΑΕΚ. Οι 'πράσινοι' έχουν εξασφαλίσει τη θέση τους στην 6άδα, ωστόσο μοιάζει εφικτή η ... Περισσότερα