• 21:45

CHL Celtic-Legia

Τετάρτη, 06 Αυγούστου 2014 15:47

Ρεβάνς για τον 3ο γύρο των προκριματικών του Τσάμπιονς Λιγκ.
Η Σέλτικ βρίσκεταια με την πλάτη στον τοίχο αφού στον 1ο αγώνα στην Βαρσωβία είχε χάσει με 4-1.Οι πολωνοί προηγήθηκαν νωρίς στο ημίχρονο με 2-1 ενώ στο 44' η Σέλτικ έμεινε και με παίχτη λιγότερο αφού αποβλήθηκε ο Αμπρόουζ.Στο 2ο ημίχρονο οι Πολωνοί πίεσαν και κατάφεραν να πετύχουν άλλα 2 γκολ προς το τέλος με τους Ζίρο και Κοζέτσκι.
Μετά την ήττα στην Πολωνία ήρθε και η συντριβή από την Τότεναμ με 6-1 σε φιλική αναμέτρηση σε έναν αγώνα που έπαιζαν οι παγκίτες.
Από την άλλη η Λέγκια θα πάει στην Σκωτία με το μυαλό στα μετόπισθεν για να προφυλάξει το σκορ του πρώτου αγώνα.Οι Πολωνοί ξέρουν ότι η Σέλτικ είναι πολύ δυνατή στην έδρα τους και όπως είπε ο προπονητής τους Μπεργκ τίποτα δεν έχει τελειώσει από τον πρώτο αγώνα.
Απουσίες η Λέγκια δεν έχει ενώ από την Σέλτικ θα λείψει ο τιμωρημένος Αμπρόουζ που αντίκρυσε την κόκκινη κάρτα στον πρώτο αγώνα και ο Μπράουν.
Αν και μοιάζει ακατόρθωτο για την Σέλτικ να ανατρέψει το σκορ του πρώτου αγώνα πιστεύω ότι θα πιέσουν από την αρχή τους ματς και θα καταφέρουν να πάρουν τουλάχιστον την νίκη έστω και με ένα γκολ διαφορά.

Αγώνας: Celtic-Legia