• 17:00

England Sheffield Utd - Southend

Δημοσιεύτηκε Σάββατο, 14 Νοεμβρίου 2015 11:20
Νέο Σχόλιο

Πιο ύπουλο από όσο ίσως φαίνεται στην αρχική του ανάγνωση. Η Σέφιλντ Γιουν. έχει σκοράρει και στα 8 εντός έδρας που έχει δώσει μέχρι στιγμής στο πρωτάθλημα, στα 6 μάλιστα από αυτά έχει πετύχει από 2 γκολ και πάνω. Το αρκετά ενδιαφέρον στατιστικό της είναι πως από τα 17 γκολ που μετράει στο ενεργητικό της σε αυτά τα ματς, τα 11 έχουν σημειωθεί στο β ' μέρος, δείγμα του ότι θέλει το χρόνο της για να ξεκλειδώσει τις αντίπαλες άμυνες.

Η Σαουθέντ και με δεδομένες τις απουσίες που έχει, δεν θα μπει προσπαθώντας να χτυπήσει το ματς στα ίσια, αλλά παίζοντας σφικτά και μεθοδικά, γεγονός που δεν αποκλείεται να δημιουργήσει προβλήματα στην ανάπτυξη των γηπεδούχων στο πρώτο μέρος.

Αν συνυπολογίσουμε το ότι η φιλοξενούμενη έχει στα πόδια της και ένα 90λεπτο για το Λιγκ Τρόφι την Τετάρτη, που κάποια στιγμή θα παίξει το ρόλο του στην επιβάρυνση, το  ενδεχόμενο του να σκοράρει η Σέφιλντ Γιουν. τα περισσότερα γκολ της στο β' 45λεπτο (2,30), δείχνει ιδιαίτερα ελκυστικό.

Κέρδος: -4 (Lost)

Πρώτη μου επαφή με το κουμάρι από τα φοιτητικά μου χρόνια στην Αγγλία, τέλη του '80,  όταν ξόδευα το μισό μου μηνιάτικο στα greyhounds. Μέσα από τον τεράστιο Παρασκευά εθίστηκα στις... μικρές Αγγλίδες, αλλά κυρίως στο ποια πρέπει να είναι η σωστή - ακόμη και στη χασούρα- στοιχηματική φιλοσοφία. Από το 2007 στην πολύ δυνατή οικογένεια του Match Money.

2020 +0 +0%
All Time 53 16 84 -33.92 -4.48%

-
30 Μάι 2020
Η 29η αγωνιστική της Μπουντεσλίγκα συνεχίζεται σήμερα με το κυρίως μενού των πέντε αναμετρήσεων. Οι τέσσερις εξ’ αυτών διεξάγονται στις 16:30, μόνο το ματς Μπάγερν – Φορτούνα είναι ορισμένο για τις ... Περισσότερα