Κατηγορία: Soccer - Greece Greece Football League
Μονάδες: 5/10
Απόδοση: 1.50
Αποτέλεσμα: 1-2
Κέρδος: -5 (Lost)

Η Επανομή δεν κατάφερε να σταματήσει τον Φουρτράδο της Παναχαϊκής ο οποίος ήταν φουριόζος κάνοντας χάτ-τρικ και οδήγησε την Παναχαϊκή στην νίκη με σκορ 3-0. Προσπάθησε να σταθεί στο γήπεδο αλλά η προσπάθεια αυτή δεν είχε αποτέλεσμα.

Στα αγωνιστικά μοναδικός απών ο Ιορδάνη Πεχλιβανίδης

Η Γιαννιτσά γνώρισε την ήττα από την Λάρισα με σκορ 4-1 και τα πράγματα δεν είναι τόσο καλά αφού αν εξαιρέσουμε το παιχνίδι που αναβλήθηκε την Τετάρτη και θα το πάρει στα χαρτιά δεν έχει νίκη εδώ και 12 αγώνες. Απέναντι στην Λάρισα βρέθηκαν να χάνουν στο ημίχρονο με 3-0. Στο 2ο ημίχρονο κατάφεραν να μειώσουν σε 3-1 αλλά ήταν μέχρι εκεί ήρθε και το 4ο τέρμα και αυτό ήταν.

Μετά τον αγώνα είχε δηλώσει ο προπονητής

«Καταρχάς να δώσω συγχαρητήρια στην ΑΕΛ. Η νίκη της ήταν πέρα για πέρα δίκαιη. Από τη δική μου την ομάδα θέλω να πω ότι είμαι 20 μέρες στην ομάδα, έχουν υποπέσει αρκετά πράγματα στην αντίληψή μου αλλά δυστυχώς δεν μπορούμε να διορθώσουμε πολλά από αυτά. Αυτό που ζητάω από τους παίκτες είναι να δείχνουν ψυχή και πάθος.

Ήδη μπαίνουμε στην τελική ευθεία του πρωταθλήματος και αν δεν έχουμε αυτά τα στοιχεία, η σωτηρία μας θα είναι κάτι το πολύ δύσκολο. Για τον αγώνα δε θέλω να πω πολλά πράγματα. Για μία ακόμη φορά πληρώσαμε ατομικά λάθη τα οποία κάνουμε πολύ συχνά. Είναι ένα φαινόμενο που θα πρέπει να μας απασχολήσει πάρα πολύ, διότι τα περιθώρια έχουν στενέψει και θα πρέπει να βρούμε τις λύσεις. Εγώ και οι ποδοσφαιριστές. Κανένας άλλος δεν μπορεί να μας βοηθήσει. Μόνο εμείς μπορούμε να βοηθήσουμε τους εαυτούς μας».

Στα αγωνιστικά πολλές οι απουσίες αφού οι Γιόνδη, Τέλλο, Κυζιρίδη, Αποστολίδη, Τοσουνίδη, Τσίλη και Τσικνίδη, αποκλείστηκαν για διαφόρους λόγους.

Με τις απουσίες που έχει η Γιαννιτσά πάμε στον άσσο όμως εγώ θα πάω με το Under στηριζόμενος στις προσπάθειες των φιλοξενούμενων που πιστεύω θα κάνουν τα πάντα για να πάρουν τον βαθμό από κει μέσα