Κατηγορία: Soccer - Greece Greece Super League
Απόδοση: 1.44
Αποτέλεσμα: 1-0
Κέρδος: +2.2 (Won)

Παιχνίδι για την 5η αγωνιστική στην Λειβαδιά και ο Λεβαδειακός υποδέχεται τον ΠΑΣ Γιάννενα.

Ο Λεβαδειακός έφυγε με τον βαθμό από το Κλεάνθης Βικελίδης απέναντι στον παίρνοντας το 1-1. Το πρώτο ημίχρονο μπορεί να μην ήταν το καλύτερο. Στο πρώτο ημίχρονο ο Άρης ήταν αυτός που είχε την κυριαρχία και θα μπορούσε να είχε προηγηθεί όμως δεν τα κατάφερε. Στο 2ο ημίχρονο στο 53 προηγήθηκε ο Λεβαδειακός για να απαντήσει ο Άρης στο 63, μάλιστα θα μπορούσε να φύγει και με την νίκη αν είχε εκμεταλλευτεί το αριθμητικό πλεονέκτημα.

Ευχαριστημένος ήταν ο Λεμονής όπου μετά τον αγώνα δήλωσε:

"Ήρθαμε για να πάρουμε ό,τι καλύτερο μπορούσαμε. Ευτυχήσαμε να προηγηθούμε, η δουλειά μας ήταν έτσι κι αλλιώς δύσκολη σε μια έδρα που μπορεί να αλλάξει την πορεία του παιχνιδιού.

Προσπαθήσαμε να ελέγξουμε το ρυθμό, όμως έτσι όπως εξελίχθηκε το παιχνίδι ο βαθμός μας ικανοποιεί.Στο πρώτο παιχνίδι είχαμε 2-3 ξεκάθαρες φάσεις, δε γυρίσαμε τη μπάλα όμως καλά. Γενικά, δεν κλειστήκαμε, και νομίζω ότι είναι δίκαιο το αποτέλεσμα"

Στα αγωνιστικά τιμωρημένος είναι ο Κονέ.

Ο ΠΑΣ με σταθερά βήματα προχωράει. Με γκολ του Τσουκαλά κέρδισε τον Ατρόμητο παίρνοντας έτσι την 2η εντός έδρας νίκη του. Στο πρώτο ημίχρονο και οι δυο ομάδες έπαιξαν καλά και θα μπορούσαν να πετύχουν γκολ όμως δεν τα κατάφεραν. Στην επανάληψη το γύρισαν στις αντεπιθέσεις και σε μια από αυτές ο Ατρόμητος το εκμεταλλεύτηκε με τον Τσουκαλά και πήραν την νίκη.

Στα αγωνιστικά δεν έχουν κάποιο πρόβλημα.

Δύσκολο ματς ο Λεβαδειακός αναζητά την νίκη για να φύγει από τις κάτω θέσεις έχει και την προϊστορία υπέρ της από την άλλη ο ΠΑΣ έχει κάνει το καλύτερο ξεκίνημα των τελευταίων 20 ετών. Περιμένω ένα ισορροπημένο παιχνίδι με λίγα τέρματα γι'αυτό θα πάω με το Under 2.5