Κατηγορία: Soccer - Greece Greece Super League
Απόδοση: 2.10
Αποτέλεσμα: 1-0 (HT)
Κέρδος: -3 (Lost)

Τέταρτη αγωνιστική με τον Πάοκ μετά από 2 νίκες να επιστρέφει στην κορυφή εκεί που είχε ξεκινήσει και πριν από τα play-off.

Σε ένα παιχνίδι που είχε σκληρά μαρκαρίσματα και με τον Κάκο να βγάζει κάρτες σαν να πετάει πεντοχίλιαρα ο Πάοκ κατάφερε να κερδίσει τον Αστέρα Τρίπολης για 2η φορά όπως είχε κάνει πριν από 5 μέρες όταν στην Τρίπολη τον κέρδισε με 2-1 τώρα κέρδισε με 1-0 και ανέβηκε μόνη στην 1η θέση με 10 βαθμούς.

Ο Πάοκ είχε κάποιες καλές ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο όπως με τον Αθανασιάδη στο 19 όμως χωρίς αποτέλεσμα. Βέβαια και ο Αστέρας είχε κάποιες προσπάθειες χωρίς αποτέλεσμα και να έχει και πρόβλημα στην τελική προσπάθεια. Στο 2ο ημίχρονο ο Πάοκ μπήκε δυνατά είχε την κατοχή της μπάλας και βρήκε το γκολ που έψαχνε στο 57 με τον Ολίσε. Στο 73 ο Περόνε είχε μια ευκαιρία αλλά οι αμυντικοί του Πάοκ τον πρόλαβαν πριν πλασάρει τον Φούλοπ. Στα τελευταία 10 λεπτά και ο Πάοκ είχε τις ευκαιρίες να κάνει 2 τα τέρματα του αλλά δεν τα κατάφερε και αυτό το 1-0 ήταν αρκετό τελικά.

Ο Ατρόμητος μετά το 1-1 στην έδρα του ΠΑΣ κέρδισε στο Περιστέρι με 2-0 και ανέβηκε στην 2η θέση και πλέον κυνηγάει τον Πάοκ. O Ατρόμητος ξεκίνησε δυνατά και στο 17 προηγήθηκε με τον Καραγκούνη αν και πριν από το 1-0 ο ΠΑΣ είχε την πρώτη ευκαιρία στον αγώνα αλλά ο Γεωργίου δεν κατάφερε να περάσει τον τερματοφύλακα.

Στο δεύτερο ημίχρονο ότι έκανε στο πρώτο έκανε και στο δεύτερο ο Ατρόμητος πετυχαίνοντας και το 2-0 στο 46 με τον Ναπολεόνι. Ο ΠΑΣ προσπάθησε να απαντήσει στο 62 και στο 63 χωρίς αποτέλεσμα όμως και έτσι το 2-0 έμεινε να είναι και το τελικό αποτέλεσμα.

Τώρα ο Πάοκ έχει το πλεονέκτημα των 3 βαθμών μπροστά από τους διώκτες του και με νίκη σίγουρα είναι πρώτος αντίθετα με ισοπαλία και στους 11 βαθμούς θα πρέπει να δούμε τι θα γίνει στα υπόλοιπα παιχνίδια. Από την άλλη ο Ατρόμητος για το καλύτερο. Με γνώμονα και το πρώτο παιχνίδι που το ημίχρονο είχε λήξει ισόπαλο αλλά και στατιστικά αν κοιτάξει στο 1ο ημίχρονο έχουμε αρκετές ισοπαλίες θα πάμε με το Χ στο 1ο ημίχρονο