Κατηγορία: Soccer - International Matches U21 QFs
Bookmaker: 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα
Αποτέλεσμα: 4-4
Κέρδος: -1 (Lost)

Eδώ δε θα πω πολλά γιατί οι πληροφορίες είναι ελάχιστες αλλά και βασιζόμαι σε κάποια στάνταρντ δεδομένα για το bet μου.

Σήμερα είναι η τελευταία αγωνιστική για τα προκριματικά και περνάνε οι πρώτοι των 10 ομίλων ενώ οι 4 καλύτερες δεύτερες παίζουν μεταξύ τους μπαράζ για να συμπληρώσουν τη 12άδα.

Η Γερμανία είναι πρώτη με 27 βαθμούς σε 9 ματς (9-0-0) και είναι η μοναδική ομάδα που δεν έχει χάσει βαθμό σε αυτό το προκριματικό γύρο από όλους τους ομίλους. Ο στόχος του 10/10 είναι μεγάλος αλλά σε αυτό το στόχο είχα στηριχτεί και πριν μερικές μέρες στη Γαλλία και έχασε από μια αδιάφορη ομάδα.

Στο σημερινό ματς η Βοσνία όμως δεν είναι καθόλου αδιάφορη αφού με νίκη φτάνει τους 22 βαθμούς και με 6 βαθμούς που της αφαιρούνται από τα ματς της με το Σαν Μαρίνο φτάνει στους 16 και κατά 95% θα είναι στις 4 καλύτερες δεύτερες. Είναι απίθανο με τα ματς που υπάρχουν σήμερα να καταφέρουν 4 ομάδες να τη περάσουν. Αλλά η Βοσνία παίζει μόνο για τη νίκη και εκεί θα πάμε. Το Χ δε της κάνει.

Ένα ακόμα στοιχείο που συνηγορεί στον άσσο είναι πως η Γερμανία δε θα έχει για το σημερινό της ματς τους 4 καλύτερους παίχτες της ενώ ο προπονητής μπορεί να δώσει ευκαιρίες και σε παίχτες χωρίς πολλά λεπτά συμμετοχής.

Μπορεί η διαφορά κλάσσης να να είναι τεράστια αλλά αξίζει ένα 1/10 σε μια ομάδα που κηνυγά ένα και μοναδικό αποτέλεσμα απέναντι σε μια αδιάφορη και ελλιπή Γερμανία και με τέτοιες τιμές