Κατηγορία: Soccer - Turkey Turkey Super League
Μονάδες: 2/10
Απόδοση: 2.40
Αποτέλεσμα: 1-1
Κέρδος: 0 (Draw)

Εκεί που έδειχνε ικανή για μεγάλα πράγματα άρχισε να απογοητεύει η Καράμπουκσπορ. Μια νίκη σε 7 αναμετρήσεις ανεξαρτήτου έδρας. Τελευταία ήττα απέναντι στην Αλάνιασπορ εντός έδρας με 2-0. Η απογοήτευση ήταν τόσο μεγάλη που ο Τούντορ στην συνέντευξη είπε χαρακτηριστικά "Αν είχα την δυνατότητα θα είχα κάνει αλλαγή και τους 11 στο 20ο λεπτό" Στο 33ο λεπτό βρέθηκε πίσω στο σκορ και στο 62 με το 2-0 ουσιαστικά τελείωσε το παιχνίδι.

Θετικό η επιστροφή του Τραορέ ο οποίος έλειπε μετά την τραγωδία όπου απεβίωσε ο γιος του και έλειπε για στήριξη

Στην Κόνιασπορ έλαβε τέλος η Ευρωπαϊκή περιπέτεια. Κατάφερε βέβαια να πάρει βαθμό και να μην τελειώσει τον όμιλο με μηδέν βαθμούς. Στο πρωτάθλημα αν και την περιμέναμε είναι κουρασμένη μας διέψευσε και πήρε την εκτός έδρας νίκη απέναντι στην Καϊσερισπορ στο 44ο λεπτό ένα τέρμα αρκετό για την νίκη.

Μεσοβδόμαδα για το Κύπελλο όπως αρκετές ομάδες έτσι και η Κόνιασπορ παρατάχθηκε με αρκετές αλλαγέςαπέναντι στην Τράμπζονσπορ και έμεινε ισόπαλη 0-0.

Τέσσερις νίκες και μια ισοπαλία στα τελευταία πέντε παιχνίδια.

Στα τελευταία δυο εκτός έδρας παιχνίδια πέτυχε από τρία τέρματα. Τελευταία φορά που το πέτυχε ήταν Οκτώβριο-Δεκέμβριο του 2004 τρεις συνεχόμενες φορές μάλιστα πέτυχε και παραπάνω από τρία τέρματα.

Συμπέρασμα: Σε πτώση η Καράμπουκσπορ σε ανοδική πορεία η Κόνιασπορ. Πιστεύω η Κόνιασπορ είναι σε καλή κατάσταση και γιατί όχι να φύγει με ένα καλό αποτέλεσμα από την έδρα της Κόνιασπορ. Θα πάμε με το διπλό αλλά σε ασιάτικο χάντικαπ 0 όπου σε περίπτωση ισοπαλίας έχουμε επιστροφή