Μονάδες: 3/10
Απόδοση: 1.70
Αποτέλεσμα: 2-2
Κέρδος: -3 (Lost)

Φάση των 16 για το Κύπελλο Τουρκίας και η Καράμπουκσπορ αντιμετωπίζει την Μέρσιν Ιντμάν Γιουρντού.

Στην προτελευταία θέση βρίσκεται η Καράμπουκσπορ αγνοεί την νίκη εδώ και 6 αγωνιστικές. Πήγε στην Κωνσταντινούπολη και απέναντι στην Μπασάκσεχιρ το πάλεψε για τους 3 βαθμούς. Αρχικά προηγήθηκε με τον Ακμπάλα στο 21ο λεπτό όμως μετά από 4 λεπτά ήρθε η ισοφάριση για το 1-1 όπου ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη η Μπασάκσεχιρ έκανε το 2-1 με τον Άκτσαϊ στο 61ο λεπτό όμως οι "μαθητές" του Καφκάς δεν τα παράτησαν, στο 82 η Μπασάκσεχιρ έμεινε με 10 παίκτες. αρχικά οι γηπεδούχοι στο 87 έκαναν το 2-1 όμως ο Τραορέ στο 90+2 ισοφάρισε και χάρισε τον βαθμό στην ομάδα του

Στα αγωνιστικά εκτός έμειναν οι Emre Güngör, Onur Ayık και Hakan Özmert ενώ αμφίβολοι είναι οι Yiğit İncedemir και Furkan Özçal

Η Μέρσιν πήρε μεγάλης έκτασης νίκη απέναντι στην Κασίμπασα κερδίζοντας με 6-2 σκορ εξωπραγματικό μάλιστα απέναντι σε μια ομάδα όπως η Κασίμπασα. Αυτή η νίκη έδωσε μεγάλη χαρά σε όλους μιας και η ομάδα επέστρεφε μετά από 7 αγωνιστικές στις νίκες. Η φετινή μεταγραφή του ο Γουέλιγκτον έκανε χάτ-τρικ στην αναμέτρηση, η Κασίμπασα δεν τα παράτησε έφερε στο 4-2 όμως στο 85 και στο 87 η Μέρσιν έκανε το 6-2.

Σε ροτεϊσον θα πάει ο Τσαλίμπαϊ όπως φαίνεται μιας και ο Γουέλιγκτον έχει θέμα τραυματισμού όπως εκτός θα μείνει και ο Καλίλι και Νακούλμα

Μονό παιχνίδι που θα δώσει την πρόκριση, πλην αυτού στην Τουρκία υπάρχει και η κακοκαιρία μιας και χιονίζει από χθες, πιστεύω πως οι παίκτες και των δυο ομάδων θα είναι προσεκτικοί μιας και στο Κύπελλου υπάρχουν αρκετοί τραυματισμοί και δεν περιμένω και γρήγορο ρυθμό γι'αυτό η επιλογή μου θα είναι το Under 2.5