Bookmaker: 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα
Μονάδες: 2/10
Απόδοση: 1.83
Αποτέλεσμα: 2-0
Κέρδος: +1.66 (Won)

Προημιτελική φάση πράξη νούμερο ένα ανάμεσα στην Κασίμπασα και την Ρίζεσπορ. Οι αγώνες είναι διπλοί και ισχύουν τα εκτός έδρας γκολ.

Πέρασε σαν σίφουνας την Μπούρσασπορ και έδειξε πως απέναντι στις μεγάλες ομάδες δεν έχει πρόβλημα. Στο πρώτο ημίχρονο παρόλο που δεν ήταν καλή και έπρεπε να δεχτεί γκολ στο 42ο λεπτό από το σημείο του πέναλτι προηγήθηκε και απέκτησε και αριθμητικό πλεονέκτημα. Στην επανάληψη ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 63 και στο 68 και στο 77 έκανε το 4-0.

Δυσκολεύουν τα πράγματα για την Ρίζεσπορ μετά την ήττα από την Καϊσερίσπορ εντός με 4-2. Στο ντέρμπι της ουράς η Ρίζεσπορ βγήκε με μοναδικό στόχο την νίκη όμως τα πράγματα δεν εξελίχθηκαν όπως ήθελαν. Στο 5ο λεπτό προηγήθηκαν με τον μόνιμο σκόρερ Κεούκε όμως δεν είχαν τον έλεγχο στο 15 ήρθε η ισοφάριση και στο 42 έμεινε πίσω στο σκορ. Στην επανάληψη έμεινε και με 10 παίκτες στο 67 έμεινε με παίκτη λιγότερο στο 77 έγινε το 3-1 και στο 90 φεύγα το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν με τον Κεούκε πάλι.

Μετά τον αγώνα εκνευρισμένος ήταν ο Καράμαν ο οποίος δήλωνε πως αυτή η ομάδα θα μείνει στην κατηγορία και στο τέλος θα τα πούνε με όλους και για όλα.

Όσον αφορά το Κύπελλο ο Πρόεδρος δήλωσε πως τους ενδιαφέρει το Κύπελλο αλλά προτεραιότητα έχει το πρωτάθλημα.

Η Κασίμπασα βρίσκεται σε καλή κατάσταση και στο Κύπελλο θέλει να προχωρήσει. Από την άλλη τα πράγματα για την Ρίζεσπορ είναι δύσκολα βρίσκεται 5 βαθμούς μακριά από την 15η θέση στις επόμενες αγωνιστικές έχει αντιπάλους όπως Μπεσίκτας, Αντάλιασπορ Τράμπζονσπορ οπότε θα πρέπει να διαλέξει. Και αλλαγές να κάνουν πιστεύω η Κασίμπασα μπορεί να πάρει ένα καλό σκορ για τον επαναληπτικό. Άσσος λοιπόν στο 1.83