Κατηγορία: Soccer - Turkey Turkey Super League
Bookmaker: 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα
Μονάδες: 3/10
Απόδοση: 2.10
Αποτέλεσμα: 0-0 (HT)
Κέρδος: +3.3 (Won)

Σε μια προσπάθεια σωτηρίας που κάνει η Ερτσιγιέσπορ όπου προέρχεται από εκτός έδρας νίκη υποδέχεται την μαχητική Καράμπουκσπορ.

Σε μια βδομάδα που κέρδισαν οι υποψήφιες ομάδες για υποβιβασμό κέρδισε και η Ερτσίγιεσπορ. Μια νίκη που ήρθε μετά από πολύ μεγάλο καιρό. Τελευταία φορά ήταν 24/11/2013 τότε είχε κερδίσει την Γκεντζλέρμπιρλιγι και από τότε νίκη δεν είδε. Απέναντι λοιπόν στην Άκισαρ εκτός έδρας αφού προηγήθηκε 1-0 μόλις στο 7ο λεπτό σταμάτησε τα ατού της ομάδας που κάνουν στην επίθεση την ζημιά, χτύπησε ξανά στο 53ο λεπτό και είπαν στοπ στο αρνητικό σερί 8 αγωνιστικών.

Στα αγωνιστικά δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα

Στην Καράμπουκσπορ θα πρέπει να "χτυπάνε το κεφάλι" στον τοίχο μιας και έχασαν την ευκαιρία απέναντι στην Τράμπζονσπορ να φύγουν με την νίκη. Βρέθηκαν να χάνουν αρχικά με 1-0 στο 10ο λεπτό. ισοφάρισαν στο 2ο μέρος μάλιστα πέρασαν και μπροστά όμως στο 87 ήρθε η ισοφάριση όπου ήταν και το τελικό αποτέλεσμα και χάθηκε μια πολύ καλή ευκαιρία.

Στα αγωνιστικά πιθανότατα να μην αγωνιστεί ο Μαμπιάλα (20 αγώνες).

Εξτρά Πληροφορίες

-Στα τελευταία 10 χρόνια Τολουναϊ Καφκάς και Χικμέτ Καράμαν έχουν έρθει αντιμέτωπη 6 φορές και από αυτά έχουν από 2 νίκες μεταξύ τους

-Οι γηπεδούχοι με διαιτητή τον Μπαρίς Σιμσέκ σε 7 αναμετρήσεις μετράνε 4 νίκες και 3 ήττες, από την άλλη η φιλοξενούμενοι με τον ίδιο διαιτητή έχουν σε 9 αναμετρήσεις 3 νίκες 4 ισοπαλίες και 2 ήττες.

-Στα μεταξύ τους παιχνίδια η Έρτσιγιεσπορ έχει 1 νίκη η Καράμπουκσπορ 3 νίκες ενώ 3 αναμετρήσεις έληξαν ισόπαλες. Η Έρτσιγιες πέτυχε 7 τέρματα ενώ η Καράμπουκ 9 τέρματα

-Τρεις αναμετρήσεις έληξαν μεταξύ 0-1 τέρματα.

Δυο ομάδες με αντίθετους στόχους αντιμέτωπες. Η Έρτσιγιεσπορ ψάχνει βαθμούς για να σωθεί ενώ η Καράμπουκσπορ ψάχνει βαθμούς να κυνηγήσει την έξοδο της στην Ευρώπη. Περιμένω μονομαχία στην μεσαία γραμμή θα πάω με την ισοπαλία στο πρώτο μέρος.